Öldürüldüğü evin önünde Münevver eylemi

Öldürüldüğü evin önünde Münevver eylemi
Öldürüldüğü evin önünde Münevver eylemi

Yaklaşık 50 kişi, dün Garipoğlu ailesinin Bahçeşehir?deki villası önünde toplanıp ?adalet? istedi. FOTOĞRAF: ELVAN EZBER

İSTANBUL - Etiler’de gövdesi gitar çantasına, kesilen başı ise poşete konularak çöp konteynerına atılan Münevver Karabulut’un katilinin yakalanmasını isteyen bir grup, Garipoğlu ailesinin evinin önünde protesto gösterisi yaptı. Baba Sürayya Karabulut evin kapısına siyah çelenk bırakarak, adalet isteğini yineledi.
Baba Karabulut öncülüğünde bir araya gelen yaklaşık 50 kişi dün Bahçeşehir’de toplanıp, Garipoğlu ailesinin villasına kadar sessizce yürüdü. Kalabalık, babanın tutuklanmasının ardından ailenin diğer üyelerinin de terk ettiği villa önünde ‘Geciken adalet, adalet değildir’ diye bağırırken, baba Karabulut evin kapısına siyah çelenk bıraktı. Süreyya Karabulut daha sonra şunları söyledi:
“İnanıyorum ki zanlılar ergeç adalete teslim olacaktır. Burda tek suçlu yok. Suça iştirak edenler var. Görüyorsunuz, evladımın burada acı içinde nasıl ruhunu teslim ettiğini tahmin bile edemiyorum.”
Bu arada önceki gece ‘Cem Garipoğlu yolcular arasında’ ihbarı üzerine Eskişehir-İstanbul seferini yapan bir otobüs TEM’de durdurularak arandı. (Radikal, dha)