Öldürüldüğü gün 50 kişiyle konuştu

Teşvikiye'de arkadaşına ait otomobilde telle boğularak öldürülmüş halde bulunan 39 yaşındaki Esra Karsel'in arkadaş çevresi incelemeye alındı. İlk belirlemeye Karsel, dün saat 04.00 ile 07.00 arasında öldürüldü. Cinayet gecesi bir açılışa katıldı ve o gece 50 kişiye cep telefonundan görüştü.


Karsel’in öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında polis, katile ulaşmak için Karsel’in çevresini incelemeye aldı. Karsel’in otomobilin arkasında telle boğularak öldürüldüğü saptandı.

Kamera kayıtları inceleniyor
Cinayet Büro Amirliği’ne bağlı dedektifler, Karsel’in cep telefonu kayıtlarını incelemeye aldı. Sosyal bir kişiliğe sahip Karsel’in çok sayıda arkadaşının olduğunu ve sık sık eğlence mekânlarında bulunduğu belirlendi. Polis katile ulaşmak için cesedin bulunduğu yer ve çevresindeki kamera kayıtları incelemeye alındı. Kayıtlarda, katilin görüntüsüne rastlanmadı. Karsel’in gün boyunca gittiği yerler saptanıp kamera kayıtları incelenecek, birlikte görüldüğü kişilerin bilgisine başvurulacak.

‘Planlı cinayet olabilir’
Karsel’in herhangi bir eşyasının çalınmadığı belirlenirken boynundaki üzeri plastik bir kılıfla kaplı tel incelemeye alındı. Polis yetkilileri normalde bir araçta bulunmayacak ya da bir insanın yanında taşımayacağı kablonun cinayetin önemli bir ipucu olduğunu söyledi. Katil ya da katillerin bu kabloyu yanında bulundurmaları olayın planlı bir cinayet olabileceğini gösterdiği belirtildi. Yetkililer Karsel’in kan örneklerinin alınarak uyuşuturucu madde veya alkol tespitinin yapılacağını belirtti. (Radikal)