'Öldürüleceklerini biliyorlardı'

Diyarbakır Kilisesi ruhani önderi Ahmet Güvener, Malatya'da cinayete kurban giden arkadaşlarının öldürüleceklerini bildikleri için, İzmir'de güvendikleri bir aileye çocuklarına bakılması için...

DİYARBAKIR - Diyarbakır Kilisesi ruhani önderi Ahmet Güvener, Malatya'da cinayete kurban giden arkadaşlarının öldürüleceklerini bildikleri için, İzmir'de güvendikleri bir aileye çocuklarına bakılması için vekâletname verdiklerini iddia etti. Son dönemde sürekli hedef gösterildiklerini söyleyen Güvener, şöyle konuştu:
"Malatya'da yerel basında son altı ay içinde çıkan haberleri topladık. 'Misyonerler cirit atıyor' şeklinde haberler yapılarak, bu arkadaşlarımızın isimleri zikredilmiş. Sonra da dört-beş genç çıkıp bu işi yaptı. Benim de beş çocuğum var. Ben de güvendiğim bir aileye vekâletname bırakacağım. Beni de öldürecekler biliyorum. Ne benim ne de yanımdakilerin can güvenliği yok. Tehdit alıyorum."
Malatya'da öldürülen Necati Aydın'ın İzmir'deki Misyonerler Birliği Grubu'yla çeşitli illerde Noel kutlamalarına katıldığı öğrenildi. Aydın kutlamalardaki tiyatro oyunlarında İsa'yı canlandırdı.