Öldürülen doktoru dünyaya getirdiği çocuklar uğurladı

Öldürülen doktoru dünyaya getirdiği çocuklar uğurladı
Öldürülen doktoru dünyaya getirdiği çocuklar uğurladı
Hastanede öldürülen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı 49 yaşındaki Op.Dr.Aynur Dağdemir dünyaya getirdiği çocukların katıldığı törenle uğurlandı.

RADİKAL- Samsun'da uğradığı saldırı sonucu biri kalbine olmak üzere aldığı üç bıçak darbesi ile hayatını kaybeden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı 49 yaşındaki Op.Dr.Aynur Dağdemir için bugün çalıştığı hastanenin önünde tören düzenlendi. Dünyaya getirdiği bebeklerin de katıldığı törende Dr.Aynur Dağdemir'in Türk Bayrağı'na sarılı tabutu dualarla hastane önünden cenaze namazının kılınacağı Büyük Cami'ye götürüldü.

Hastanede bıçaklanan doktor hayatını kaybetti


3 YERİNDEN BIÇAKLANMIŞTI
Olay dün Samsun'un İlkadım İlçesi'nde bulunan Büyük Anadolu Hastanesi Çiftlik Şubesi'nde meydana geldi. Ayakkabı tamircisi olan 38 yaşındaki Yusuf Demirbaş, kardeşiyle kavga ettiğini öğrendiği Ş.S.'yi yolda görünce tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Yusuf Demirbaş, üzerindeki ekmek bıçağı ile Ş.S.'yi sırtından bıçakladı. Yaklaşık yarım saat sonra da aynı bölgede bulunan özel hastaneye giderek şiddetli geçimsizlik nedeniyle 1 yıl önce boşandığı 8 yaşında bir kız çocuğu annesi 32 yaşındaki Şeyda A.'nın yanına gitti. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Aynur Dağdemir'in yanında sekreter olarak çalışan Şeyda A. ile doktorun yanında tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine bıçağı çıkaran Yusuf Demirbaş, dehşet saçtı. Bıçağı gören eski eş Şeyda A. kendini muaeyene odasına kilitledi. Bu sırada Dr.Aynur Dağdemir araya girerek şüpheliyi engellemek istedi. Boşanma aşamasında doktorun, Şeyda A. lehine tanıklık yapmasına da öflklenen saldırgan Dr.Aynur Dağdemir'i vücudunun sol üç yerinden bıçakladı. Kalbine gelen bıçak darbesi ile ağır yaralanan Dr.Dağdemir yere düştü. Bu sırada bağrışmalara gelen hastane çalışanları kapıyı açtıklarında korkunç manzara ile karşılaştı. Bu sırada Yusuf Demirbaş, 5'nci katta bulunan doktor odasının camından atlayarak beton zemine çakıldı. Hemen ameliyata alınan Dr.Dağdemir, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Ağır yaralanan saldırgan Yusuf Demirbaş ise ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülürken yolda öldü. Yusuf Demirbaş'ın geçen yıl, eski eşiri tehdit ettiği ve bu nedenle mahkeme tarafından 6 ay kadının evine yaklaşmama cezası aldığı belirtildi. 8 yaşındaki çocuklarının velayetinin ise annesinde olduğu ifade edildi.

HASTANENİN BAHÇESİNDE TÖREN DÜZENLENDİ
Bugün, öldürülen Dr.Aynur Dağdemir için görev yaptığı hastanenin bahçesinde tören düzenlendi. Vali İbrahim Şahin, protokol üyeleri, sağlık personeli, mesai arkadaşları, meslektaşları, hastaları, hastane personeli ve vatandaşların da katıldığı törende gözyaşları vardı. İkiz kız çocuğu annesi olan Dr.Dağdemir'in Türk Bayrağı'na sarılı tabutu binlerce kişinin gözyaşlarıyla ıslandı. Eşi Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Ayhan Dağdemir, Tıp Fakültesi öğrencisi olan kızı Başak, Hukuk Fakültesi öğrencisi olan kızı Tuğçe, annesi Aysel Gölpınar cenaze töreninde güçlükle ayakta durdu. Tabuta sarılıp gözyaşı döken yakınları güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı. Anne Aysel Gölpınar, "Kızım ben seni çıçek satarak büyütüp okuttum. Nereye gidiyorsun" diye ağıt yaktı.
Bazı hastalar Dr.Aynur Dağdemir'in dünyaya getirdiği çocuklarıyla birlikte törene katıldı. Burada bir konuşma yapan Samsun Tabipler Odası Başkanı Dr.Fatih Özkan, "Bİliyorum hiçbir cümle hiçbir üzüntü ifadesi, hiçbir kelime yaşanan bu acıyı teselli ve telafi etmek için yeterli değil. Aslında bu duyguları acıyı ve öfkeyi birarada yaşayalı henüz 6 ay bile olmadı. Bir ağabeyimizi değerli bir meslektaşımızı kaybetmenin acısı ve ateşi daha küllenmeden yüreğimize yeni bir kor düştü. İnsanı yaşatmak için çalışan din, dil, cinsiyet ve statü farkı gözetmeksizin bütün birikimlerini şifa vermek için harcayan bir meslektaşımız değerli arkadaşımız Dr.Aynur Dağdemir menfur bir hadise sonucu görevi başındayken hunharca şehit edildi. Acımız çok büyük, tarifsiz ve telafisiz. Ben benzer acıların yaşanmaması temennisi ile çok değerli arkadaşım ve meslektaşım Dr.Aynur Dağdemir'e Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'da, Op.Dr.Aynur Dağdemir'in ailesini telefonla arayarak başsağlığı diledi. Dr.Aynur Dağdemir’in saldırı sonucu hayatını kaybetmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Bakan Akif Çağatay Kılıç, merhumenin ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde "Kadınlarımıza yönelik yapılan bu şiddeti asla tasvip etmek mümkün değildir. Kadınlara yönelik yapılan şiddeti kınıyorum. Olayda hayatını kaybeden hanım kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum" dedi. Hastane önünde alınan helalliğin ve yapılan duaların ardından Dr.Aynur Dağdemir'in naaşı cenaze namazı için Büyük Cami'ye götürüldü. Öte yandan hastanenin Pazartesi gününe kadar sağlık hizmeti vermeyeceği, sadece yatan hastaların tedavisinin süreceği dile getirildi. DHA