Öldürülen genel yayın yönetmeni 'Ben Kürdüm' demişti

Öldürülen genel yayın yönetmeni 'Ben Kürdüm' demişti
Öldürülen genel yayın yönetmeni 'Ben Kürdüm' demişti
Charlie Hebdo'nun öldürülen genel yayın yönetmeni derginin 22 Ekim'de yayınlanan sayısında yazdığı yazıda IŞİD'e karşı Kobani direnişini desteklediğini açıklamıştı.

RADİKAL -  Bugün öğle saatlerinde iki saldırgan tarafından basılan Fransız kara mizah dergisi Charlie Hebdo'nun öldürülen genel yayın yönetmeni Stephanie Charbonnier ekim ayında Kobani'de PYD'nin IŞİD'e karşı direnişini desteklediğini açıklamıştı:

'Ben Kürt değilim, Kürtçe tek kelime bilmiyorum, bir Kürt yazarın ismini bile söyleyemem. Kürt kültürü bana tamamen yabancıdır. Evet, arada Kürt yemekleri yemişliğim vardır. Geçelim bunları. Ama bugün Kürdüm, Kürtçe düşünüyorum, Kürtçe konuşuyorum, Kürtçe şarkı söylüyorum. Kürtçe ağlıyorum. Suriye ’deki Kürtler sadece Kürtler için değil, bütün insanlık için karanlık güçlere karşı savaşıyorlar. Hayatlarını, ailelerini, ülkelerini koruyorlar. Sadece ‘fanatik İslam ’a karşı değil, barbar çeteciliğe kaşı da hepimizi savunuyorlar.

Boğaz kesicilere karşı oluşturulan sözde koalisyon güvenilir mi? Farklı sebeplerden dolayı birçok üyesi stratejik, ekonomik ve politik çıkarlarını hesaba katıyor. Bugün ölüme karşı direnen sadece Kürt halkı var.”


  http://www.radikal.com.tr/126743212674323

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çeteleri Destekleyen Devletlerin İşi - Hamzaalpaslan

  Bu saldırı tıpkı 3 Kürt Kadının yine Paris te öldürüldüğü saldırı gibi,bu saldırı da çok organize ve profesyonelce işlenmiş bir katliamdır. Umarım Fransa Hükümeti, Kürt kadınların katliamını örtmek için Türkiye ile yaptığı karanlık anlaşmaları bu kez yapmaz ve gerektiği gibi aydınlatır.

  KÜRT - user462095

  Burada yaşayıp kürtler için sessiz kalan sözüm ona aydınlara iyi bir cevap nitelliğinde. IŞİD barbarlığıyla kendi faşist duygularının arasına sıkışmış tüm sessizlerin kulağı çınlasın.

  O KOBANİ İÇİN AYAĞA KALKMIŞ... - Ali Karatay

  Biz de onun için kalkalım, oturduğumuz yerde insan kalamadığımız zamanlardan geçiyoruz zira.