Öldürülen mühendisin eşi de gözaltında

Öldürülen mühendisin eşi de gözaltında
Öldürülen mühendisin eşi de gözaltında
Öldürülen mühendis Murat Usluoğlu'nun eşi İ.U.'nun söyledikleri soruşturmanın seyrini değiştirdi.

RADİKAL - Mühendis Murat Usluoğlu'nu öldürdüğü iddia edilen İlhan D.'nin, olaydan bir gün önce eski kız arkadaşı olan öldürülen mühendis Murat Usluoğlu'nun eşi İ.U.'nun evine gelerek 2 saat kaldığı tespit edildi. Bu gelişme üzerine, İ.U. da polis tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürüyor.

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü şantiyesinde çalışan 5 aylık evli genç mühendis Murat Usluoğlu, 24 Aralık günü Gaziosmanpaşa Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi'ndeki evinden sabah saat 05.45'te işe gitmek için çıktığı sırada, apartman boşluğunda karşılaştığı bir kişi tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Polis ilk anda olayın bir hırsız tarafından yapılmış olabileceğini belirtmişti.

MÜHENDİSİN EŞİ KATİLİN ADINI VERMİŞ

Cinayet Büro Amirliği olayla ilgili geniş soruşturma başlattı. Polise ifade veren Murat Usluoğlu'nun eşi İ.U.'nun söyledikleri  soruşturmanın seyrini değiştirdi. İ.U., daha önceden birlikte olduğu İlhan D.'nin kendisini tehdit ettiğini ve cinayeti işlemiş olabileceğini söyledi. Bunun üzerine İlhan D. polis tarafından takip edilmeye başlandı. Yapılan soruşturmada, İlhan D.'nin evli olduğunu gizleyerek İ.U. ile ilişki yaşadığı, bu sırada kendi çocuğunu "yeğeni" olarak genç kadına tanıştırdığı öğrenildi.

POLİSİN PLANI

Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, cinayetten sonra normal hayatına devam eden şüpheli İlhan D.'yi yakalamak için plan yaptı. Cinayet Masası'nda çalışan bir polis memuru, hazırlanan plan gereği hırsız rolüne girdi. Polis ekipleri bu kişiyi yanlarına alarak, İlhan D.'nin oturduğu binaya gitti. Ekipler, İlhan D.'nin aynı binada oturan ve yöneticilik yapan babasına ulaşarak, hırsızlık soruşturması yaptıklarını, kameralara bakmak istediklerini söylediler. Apartman yöneticisi durumdan şüphelenmeyerek tüm kamera görüntülerini polise gösterdi.

OLAYI, BODRUM KAPISINI GÖREN GÜVENLİK KAMERASI ÇÖZDÜ

Kamera görüntülerine göre, saat 21.00 sıralarında binaya giren İlhan D., sabah saat 08.30 sıralarında takım elbisesiyle birlikte ön kapıdan dışarı çıktı, eşine el sallayarak işe gitti. Ancak aynı binanın bodrum kapısında bulunan bir güvenlik kamerasının görüntüleri incelendiğinde başka bir gerçek ortaya çıktı. Bodrum kapısından saat 05.00 sıralarında bir kişinin saklanarak çıktığı yaklaşık 1 saat sonrada geri girdiği tespit edildi. Görüntüdeki kişiyi inceleyen dedektifler, görgü şahitlerinin ifadelerine göre o kişinin İlhan D. olduğunu tespit etti.   Elde edilen bu delillerle şüphelinin dün akşam saatlerinde gözaltına alındığı belirtildi

MÜHENDİSİN EŞİ DE GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade veren ve İlhan D.'nin evlendikten sonra kendilerini rahatsız ettiğini, tehdit ve şantajla birlikte olmak istediğini anlatan İ.U. da polis tarafından gözaltına alındı. Yapılan soruşturmada olayın şüphelisi İlhan D.'nin olayın meydan geldiği günden bir gün önce, İ.U.'nun evine gelerek yaklaşık 2 saat boyunca kaldığı tespit edildi. Aynı gece ikili arasında bir telefon trafiği de yaşandığı belirlendi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü cinayet işlenmeden önce İlhan D.'nin binaya girişi sırasında kapıyı nasıl açtığının araştırıldığını söylediler.