Öldürülüp elleri kesilen kadının kimliği 'şeytan' dövmesinden belirlendi

Öldürülüp elleri kesilen kadının kimliği 'şeytan' dövmesinden belirlendi
Öldürülüp elleri kesilen kadının kimliği 'şeytan' dövmesinden belirlendi
İzmit-Kandıra yolunun Çayırköy mevkiinde 22 Ocak'ta cesedi bulunan, dövülerek öldürüldükten sonra elleri bileklerinden baltayla kesilen kadının 21 yaşındaki Nuran Dutlu olduğu kolundaki 'şeytan' dövmesinden belirlendi.

RADİKAL - İzmit Kandıra Yolu'nun Çayırköy yakınlarında, yola yakın boş alanda geçen 22 Ocak günü bir bölümü naylona sarılı olarak bulunan cesetle ilgili sır perdesi aralandı. Kocaeli Jandarma Komutanlığı'nca 15 kişiden oluşan özel ekibin araştırdığı cinayetle ilgili olarak tüm ipuçları değerlendirildi.

DÖVMECİLER ARAŞTIRILDI
Jandarmanın özel ekibi, yabancı uyruklu olabileceği ihtimali de değerlendirilen kadının kolundaki 'şeytan' dövmesinden yola çıkarak geniş çaplı araştırma başlattı.

Cesetteki 'şeytan' ve 'dikenli tel' dövmelerinin fotoğrafını çeken jandarma, Kocaeli başta olmak üzere İstanbul , Sakarya, Bursa, Yalova illerinde dövme yapanlara tek tek dolaşarak gösterdi.

Sosyal paylaşım sitesinde paylaşılan fotoğraflardaki dövmeden öldürülen kadının Nuran Dutlu olduğu saptandı.

ANNESİ TELEVİZYON PROGRAMINDA ÖĞRENDİ

Annesi Havva Dutlu, bu sabah katıldığı kayıplarla ilgili bir televizyon programında aradığı kızı Nuran Dutlu'nun cesedinin bulunduğunu öğrendi.

İstanbul'dan hemen İzmit'e gelen Havva Dutlu ile diğer yakınları, Asri Mezarlık Morgu'nda iki haftadır tutulan Nuran Dutlu'nun cesedini teşhis etti.

Cesedindeki çok sayıda darbe izlerinden, dövülerek öldürüldüğü saptanan Nuran Dutlu'nun parmak izinden kimliğinin belirlenmemesi için ellerinin baltayla kesildiği anlaşıldı. (Ergün AYAZ/İZMİT/DHA)