Ölen ve yaralananlar için mum yaktılar

Ölen ve yaralananlar için mum yaktılar
Ölen ve yaralananlar için mum yaktılar
Gezi Parkı eylemlerinin 17'nci günü sona ererken, bir grup eylemci ölen, yaralanan ve canı yananlar için mum yakıp yarım saatlik sessiz oturma eylemi yaptı. Çevreden geçen vatandaşların da destek verdiği eylemin sonunda yaklaşık 5 dakika süren alkışlı protesto gerçekleştirildi.

İSTANBUL - Gezi Parkı'nın karşısındaki meydanda bir araya gelen yaklaşık 70 kişi, yere mum dizip yaktıktan sonra çevresinde oturdu. Eylemciler adına konuşma yapan bir kişi, eylemi ölen, yaralanan ve canı yananlar için gerçekleştirdiklerini belirterek, "Eylemimiz herkese açıktır. Tek yapmanız gereken bir mum yakıp, sessiz şekilde protestonuzu gerçekleştirmeniz" dedi. Yaklaşık yarım saat süren sessiz protesto eyleminde, bazı eylemciler, Gezi Parkı eylemleri sırasında ölen ve yaralanan kişilerin fotoğraflarının ve isimlerinin yazılı bulunduğu dövizleri havaya kaldırdı. Çevreden geçen vatandaşların da oturarak destek verdiği eylemin sonunda yaklaşık 5 dakika alkışlı protesto gerçekleştirildi.(DHA/Murat Deliklitaş-Hakan Kaya)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Gezi Parkı

  ,

  Protesto

  http://www.radikal.com.tr/113752011375201

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gezi parkının karşısındaki meydan ne??? - deumleu

  gezi parkının karşısındaki meydan salı günü polisin sabah saatlerinde girdiği yer değil mi?? neden bu şekilde sıradan bir eylemmiş gibi yazılmış anlamadım... orada dış basının ilgisi buradaki gibi iki satırlık ve sıradanlaştırıcı değildi...