Olimpiyat Komitesi Başkanı'na Türkiye'de protokol şoku

Olimpiyat Komitesi Başkanı'na Türkiye'de protokol şoku
Olimpiyat Komitesi Başkanı'na Türkiye'de protokol şoku
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach'ın, Akdeniz Oyunları'nın Türkiye'de yapıldığı dönemde bakan korumaları tarafından protokol tribününden çıkarıldığı ortaya çıktı.

Akdeniz Oyunları'nın Türkiye 'de yapıldığı dönemde IOC'nin asbaşkanı olan mevcut başkan Thomas Bach'ın, bakan korumaları tarafından tanınmadığı için protokol tribününden çıkarıldığı öğrenilirken, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener'in olayı fark ederek müdahale ettiği ve Bach'ı ikna ederek tekrar tribüne oturttuğu ifade edildi.

ARJANTİN'DE BAŞKAN SEÇİLDİ
Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te düzenlenen 125. IOC oturumunun son gününde, 6 aday başkanlık için yarışmıştı. Aralarında Sergey Bubka'nın da bulunduğu iddialı rakiplerini geride bırakmayı başaran Almanya Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, ikinci turda 93 üyenin 49'unun oyunu alarak IOC'nin 9. başkanı seçilmişti.

DHA - Ercan ATA


  http://www.radikal.com.tr/115339611533964

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Turk olsaydi - Slovanlech

  Baskan turk olsaydi kesin olimpiyatlarda ilk elenen ispanya degil Turkiye olmustu. White Sea olimpiyatlariyla kalip bir ucak dolusu adamla Arjantine gidip Brezilyadan selam veremezdik.

  Olur,Ha,Ha,Haa! - Clear

  Olur böyle vakalar...Bizim protokolün de -yurt dışında- kaç kez başına geldi.Üstelik anında telafisi de yapılmadı,sonradan kuru bir özürle geçiştirildi.Ha,ha,Haaa!

  haydi - osmaniyettin

  herkesi kınaları hazırlamaya davet ediyorum, birilerinin baya ihtiyacı olacak sanki :)

  2024 - aganta burina

  2024 adaylığı için çok iyi bir referans olur artık.