Olimpiyat rekortmeni

Avustralya'nın Melbourne kentinde yapılan İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda 800 metre rekorunu Uğur Küçük kırdı. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'nde asgari ücretle hizmetli olarak çalışan Küçük, dönüşünde duygulu anlar yaşadı.

ANTALYA - Avustralya'nın Melbourne kentinde yapılan İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda 800 metre rekorunu Uğur Küçük kırdı. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'nde asgari ücretle hizmetli olarak çalışan Küçük, dönüşünde duygulu anlar yaşadı. Geçen cumartesi günü koşulan 800 metre yarışını 1 dakika 57 saniyeyle tamamlayan işitme engelli Uğur Küçük, Antalya Havalimanı'nda eşi ve iki çocuğu tarafından karşılandı.
Küçük, dünyanın en mutlu insanı olduğunu söyledi. Olimpiyatta dereceye giremeyeceğini düşünerek sıkıntılı anlar yaşadığını anlatan Küçük, şöyle konuştu: "Final yarışı öncesi konuşamayacak kadar heyecanlıydım. Finale kaldığıma bile inanamamıştım. Bir de final günü tribünde Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın olduğunu öğrenince heyecanım ikiye katlandı. Start çizgisine geldiğimde 70 milyon Türk insanının desteğini yüreğimde hissettim."
'Berna Küçük: geçinemiyoruz'
9 yaşında Mustafa ve 1 yaşında İbrahim adında iki oğularıyla bir gecekonduda kirada yaşadıklarını anlatan anne Berna Küçük, eşinin maaşının geçinmelerine yetmediğini belirtti. Türk Milli Takımı, 70 sporcuyla Melbourne'e gitmişti. Grekoromen güreşte İlhan Çıtak Türkiye'ye altın madalya kazandırdı. Sporcular ayrıca beş gümüş ve üç bronz madalyanın sahibi oldu.


    http://www.radikal.com.tr/7352057352050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.