Olimpiyat sloganı: Bridge Together

Olimpiyat sloganı: Bridge Together
Olimpiyat sloganı: Bridge Together

Olimpiyatların açılışının yapılması planlanan geçici stad böyle tasvir edildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, olimpiyat adaylığı sloganını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç , olimpiyat adaylığı sloganının "2020 Bridge Together (Birlikte köprüler kuralım)" olduğunu açıkladı. 
2020 Olimpiyat Oyunları ev sahipliği için İstanbul 'da bulunan Uluslararası Oimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu'na, incelemelerinin ikinci gününde bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç İstanbul 2020'nin sloganını ve halkın olimpiyatlara destek oranını açıkladı. IOC'nin yaptırdığı bağımsız araştırma sonuçlarına göre İstanbul halkının olimpiyatlara destek oranı yüzde 83 çıktı. IOC tarafından çok önemsenen bu oran diğer aday kentler olan Tokyo'da yüzde 70, Madrid'de yüzde 76 olarak duyurulmuştu. (DHA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Aday

  ,

  spor

  ,

  Suat Kılıç

  http://www.radikal.com.tr/112660311266037

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bogaza tesis? - Santiye

  Yani bu adamlar gercekten cildirmis, bogazda boyle bir kompleks yapacak yer mi varmis MegakOy de? Daha Once Barcelona 10 senede odedi bunun icin aldigi borcu sehrin icinden gecen igrenc bir yol yaptilar bunun icin, Atina'nin hali ortada batti adamlar sonunda. Cin gibi kolelerin calistigi ulkeyi hedef alan bir ulkenin vizyonu ancak bu kadar olur. Sen once benzin fiyatlarini alim gucu seviyesine getirmeyi dene, herseye devamli zam yapmayi birak sonra boyundan buyuk islere girersin!

  Olimpiyat İsraftır - ibretnüma

  İhsan Eliaçık Hocam'nan marksistleri göreve çağırıyorum. Finansın, paranın ve sosyalizm içermeyen bayrakların,flamaların kol gezeceği müsrif,kapitalist organizasyona dur desinler. Olimpiyat haramdır, devrim karşıtıdır...

  Allahim, projelere bak - Murad-IV

  Rastgele bir lisede yarismaya acilmis gailba.. Okulun panolarina asmislar once.. :)

  Olimpiyatlar - osman

  Olimpiyatlar konusunda bu kadar karamsar olmaya gerek yok. Ülkemiz Formula 1 İstanbul, UNIVERSIADE İzmir, UNIVERSIADE Erzurum, Akdeniz Olimpiyat Oyunları gibi birçok uluslarası etkinliğe ev sahipliği yapmış durumda. Bu tür etkinliklere ev sahipliği yapmak için; gerekli tesislerin, yatırımların, proğramların yapılmasıyla, ülke olarak istekli olmakla alakalı bir konu. Hiç öyle dinle, giyimle v.b. konularla alakalı değil. Zaten bu bir Uluslararası Spor Etkinliği. Herhangi bir gurubun inançları için yapılan bir etkinlik değil. Bu tür çalışmalar hakkında düşünür ve yorumlarken, bu olmaz; şunların yüzünden, bu olmaz; bunların yüzünden demektense, daha pozitf yaklaşmak, spor gibi bir müsabakayı, farklı düşüncelere kurban etmemek gerekir. Ülkemiz en iyilerine layıktır ve ilerde üstleneceği etkinlikleri hep beraber göreceğiz.

  .. - solidarnosc

  olimpiyatlari hala elit nadide pek hos pek istenir birsey gibi lanse ederseniz elbette insanlar ister. bu kadar asagilik birprofesyonel spor organizasyonu, sirf milliyetci kaygilar ugruna ta kucuklugunden beri kole gibi egitilen cocuklar, bitmez bir musabaka ve kazanma hirsi, surekli bir doping paranoyasi, sacma sapan harcanan milyonlarca para, onca israf, o kadar buyuk maliyetli insaat projeleri, bu surecte istanbul'da tipki londra'da oldugu gibi yerinden edilecek onbinlerce insan, ates pahasi emlak fiyatlari, kamulastirmalar, ozellestirmeler, kadrolasmalar, yenecek rantlar, itilip itilip bi kenara sikisacak siniflar, hali hazirdaki yetmezmis gibi daha fazla kirlilik, daha fazla kentli nufus, daha fazla enerji daha fazla tuketim, daha cok yol, daha cok araba, bina, beton ve celik... ve elbette bunlarin hepsine olimpiyatlarda sponsor olan, dunyayi insanlara dar, hayvanlara bitkilere zehir eden ne kadar allahin cezasi uluslararasi kimya devi, maden devi, genetik tarim sirketi, petrol sirketi, banka ve finans sirketi varsa hepsi orada... cok merak ediyorsaniz, son londra olimpiyatlarinin 'alternatif' hikayelerini okuyun internetten ve bu isin istanbul'da ne sekil alabilecegini bir dusunun... delilik bu.

  Boş hayaller - brotherlouie

  Ülkemize olimpiyat vereceklerini düşünmüyorum. Bu kadar gericinin olduğu ve entellektüel birikimi olmayan bir topluma olimpiyat gibi nadide bir organizasyonu aklı başında olan kimse vermez. Neden vermeyeceklerinin sebepleri oldukça fazla ama size bir iki örnekle bunu özetleyebilirim. Örneğin; terör problemi ve taliban kıyafetleri ile dolaşan insanların olduğu bir ülkeye bu organizasyon verilmez. İçki yasakları ve biraz açık giyinen her kadına fahişe muamelesi yapılan bir yere kimse gelmez. Benim önerim umre veya mekke olimpiyatları düzenlenip kim daha iyi bilmediği dilde ibadet yapıyor yarışmasının düzenlenmesidir. Bu stadlara ayrılan bütçeleri eğitim ve yatırım olarak daha iyi bir şekilde kullanabiliriz.

  Maliyet analizi - yorumcu-okuyucu

  Bilgisayar animasyonlari, satafatli sunumlar ile olimpiyat reklami yapmak guzel su ana kadar "ulke olarak bu isten finansal acidan ne gelirimiz olacak / bu ise ne kadar para harcayacagiz" analizini henuz bir yerde goremedim. Belki olimpiyat komitesine bu tur aciklamalar yapiliyordur ancak gazetelerde sadece suslu resimler yerine bu tur analizleri de gormek isteriz. Bu isler sadece iyi niyet ile olmuyor, herseyin bir maliyeti var. Ayrica Istanbul'da yasayanlar bu isten ne kadar zarar gorecek (yeni insaatlar, kapanan yollar vs..) Bunlarin tamaminin aciklanmasi, tartisilmasi lazim