Olimpos ve Çıralı'da köpek katliamı

Olimpos ve Çıralı'da köpek katliamı
Olimpos ve Çıralı'da köpek katliamı

Köpek katliamının önlenmesi için imza kampanyası başlatılmıştı. Katliama karşı yarın ise 14.00 te Olimpos ta eylem yapılacak.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil beldelerinde köpek katliamı da başladı. Çıralı ve Olimpos'ta köpekler zehirlendi.

Tatil beldelerinde yaz aylarının gelmesiyle birlikte son yıllarda yaşanan hayvan katliamı yeniden hortladı. Antalya ’nın eşsiz doğasıyla ünlü turizm cenneti Çıralı ve Olimpos’ta günlerdir hayvan katliamı dehşeti yaşanıyor. Hayvan sahipleri hayvan zehirlenmelerinin önüne geçilmesini istiyor.
Çıralı ve Olimpos’ta günlerdir hayvan katliamı dehşeti yaşanıyor. Ormanlık alana bırakılan zehirli balıkları yiyen çok sayıda köpek ve tavuğun ölmesi üzerine Çıralı’ya gelen yetkililer, inceleme başlattı. Hayvan sahipleri, önlem alınmasını istiyor. Olimpos ve Çıralı’da son beş ayda üç toplu zehirleme olayı yaşandı. En son 27 Mart’ta ormanlık alana bırakılan zehirli yiyecekleri yiyen çok sayıda köpek öldü. Zeus ya da Garip gibi bir evi olan köpekler de zehirlendi. Köpek sahipleri işin peşini bırakmadı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Jandarma olay yerinde inceleme yaptı ve zehir kalıntılı kâğıtlardan parmak izi alındı. Savcılık soruşturma başlattı.

Toplu katliamın iki nedeni

Hayvanseverler son 10 yılda mutat hale gelen bu toplu hayvan zehirleme olaylarının ardında iki gerçek yattığını dile getiriyor ve şöyle açıklıyor: “Birincisi, yaz tatili için çocuklarına köpek satın alıp, hep birlikte çıktıkları tatilden dönerken de hayvanı orada bırakan ailelerin varlığı. Bu, kış mevsiminde insan nüfusu azalan tatil yöresinde, köpek nüfusunun birden artması anlamına geliyor. İkincisi de, kimi turizm işletmelerinin gelecek turistleri rahatsız edeceği endişesiyle ‘temizliğe’ girişmiş olma ihtimali.” Hayvanseverler yarın eylem yapacak.