Ölü sayısı 89'a çıktı

Kerkük Caddesi'ndeki Zümrüt Apartmanı'ndan çıkarılan ceset sayısı dün 89'a yükseldi.

KONYA - Kerkük Caddesi'ndeki Zümrüt Apartmanı'ndan çıkarılan ceset sayısı dün 89'a yükseldi. Kurtarılamayanlar arasında Muhammet Saltuk Kalem'in annesi Havva ve ağabeyi Hasan, Yasemin Yaprakçı'nın annesi Ümran Yaprakçı ve 1.5 yaşındaki kuzeni Şerife Özkan, dokuz aylık hamile Fatma Ayçiçek ile altı yaşındaki kızı Büşra da var.
Dün enkazdan Yasemin Yaprakçı'nın kardeşi 19 yaşındaki Burcu Yaprakçı ve babası Şaban Yaprakçı ile çeşitli okullarda okuyan dokuz öğrenci ile üçü
emekli altı öğretmenin cesedi çıkarıldı. Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, henüz enkazda altı öğrencileri daha bulunduğunu bildirdi.
21. saatte ağır iş makineleri geldiği için enkazı terk eden AKUT'un Genel Sekreteri Saydun Ökşin "Bir kişi dört gün susuz kalabilir. Suya ulaşabiliyorsa, hava soğuksa, nemliyse yaşama süresi yedi güne çıkar. Tepkimizden sonra enkaz elle açılıyor. 'İş makinesi çalışmadığı için canlı çıktı' diyemem. Ama riske giremezdik." Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği Ankara Kısım Amiri Serdar Demirel ise AKUT ekibini eleştirdi.
(dha, Radikal)