Ölüm haberini mahkemede aldı

Ölüm haberini mahkemede aldı
Ölüm haberini mahkemede aldı

Dönmez, kızı Nalan a sarılarak acısını paylaştı.

Ergenekon sanığı Yarbay Mustafa Dönmez, oğlunun bir kazada öldüğü haberini mahkemede aldı. Özel izinle katıldığı cenazede gözyaşı döktü.

İSTANBUL - Ergenekon davası kapsamında tutuklu yargılanan Yarbay Mustafa Dönmez, ölüm haberini duruşma salonunda aldığı oğlunun cenazesine katıldı. Dönmez oğlunu toprağa verdikten sonra fenalaştı. Ergenekon davasının tutuklu sanığı Yarbay Mustafa Dönmez, Azerbaycan’da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencisi oğlu Alp Kaan Dönmez’in (21) ölüm haberini duruşma salonunda Tuncay Özkan’dan aldı. Gözyaşlarına boğulan Dönmez’i duruşma salonundaki diğer sanıklar teselli etmeye çalıştı.

Cenaze mezarda bekletildi
Alp Kaan Dönmez’in cenazesi Bandırma’daki Haydarçavuş Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığına getirildi. Cenaze, mahkemeden 2 gün izin alan Yarbay Dönmez’in ilçeye ulaşması için yaklaşık 2,5 saat mezarlıkta bekletildi. Mustafa Dönmez, oğlunun cenazesini toprağa verdikten sonra baygınlık geçirdi.
Öte yandan duruşmada tanık olarak dinlenilen tanık Salih Kurt ise 1997’da yılında Akçaabat İlçe Jandarma Komutanlığı’nda istihbarat ve teknoloji elemanı olarak görev yaptığını belirterek, dönemin Giresun Jandarma Bölge Komutanı Veli Küçük’ün, komutanlıkta içinde kriptolu belge bulunan zarf unuttuğunu ve Abdullah Öcalan ile ilgili olan bu belgenin fotokopisinin kendisi tarafından Başbakanlık Teftiş Kurulu’na götürüldüğünü’ öne sürdü.