Ölüm ilanındaki acı tesadüf

Ölüm ilanındaki acı tesadüf
Ölüm ilanındaki acı tesadüf
İş adamı Cihat Taşköy ve annesi evlat acısına dayanamadı ve oğlu ile aynı gün hayatını kaybetti.

Bir süredir kanserle mücadele eden iş adamı Cihat Taşköy, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Taşköy'ün ölüm haberi acı bir tesadüfü de ortaya çıkardı. Cihat Taşköy'ün, annesi Şayekan Taşköy ile aynı gün hayatını kaybettiği öğrenildi. Ölüm ilanları yan yana basılan anne ve oğlu, son yolculuklarına da birlikte uğurlanacak.

Kansere yenik düşerek dün hayatını kaybeden iş adamı Cihat Taşköy, 1970 yılında İstanbul Kabataş Lisesi'nden mezun oldu. 1977’de çalışmaya başladığı Yapıkredi Bankası'nda, çeşitli görevlerde yönetici olarak 26 yıl boyunca hizmet veren Taşköy, ardından bir süre Ağaoğlu Şirketler Grubu'nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

ÖLÜM İLANLARI YAN YANA

Taşköy Ailesi dün eşine pek rastlanmayacak acı bir tesadüf ile iki kaybı bir arada yaşadı. Önce ailenin büyüğü, Cihat Taşköy'ün annesi Şayekan Taşköy'ün vefat haberini alan aile üyeleri, ardından birkaç saat sonra, henüz bu acıyı yaşamaya fırsat bulamadan Cihat Taşköy'ün yaşamını yitirdiği haberi ile yıkıldı. Taşköy Ailesi'nin yaşadığı tarifi mümkün olmayan acı rastlantı, Hürriyet Gazetesi'nde bugün yan yana yayınlanan ölüm ilanlarına yansıdı.

Birkaç saat ara ile hayatlarını kaybeden anne ve oğlu, yarın Zincirlikuyu Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda düzenlenecek törenle son yolculuklarına birlikte uğurlanacak. Cihat Taşköy'ün vefatının ardından mezunu olduğu Kabataş Lisesi de Facebook grubunda bir taziye mesajı paylaştı.