Ölüm kaldırıma çıktı

İstanbul Mecidiyeköy'de başka araçla yarış yaptığı ileri sürülen otomobil, kaldırımda yürüyen iki kişinin ölümüne neden oldu. Hafif yaralanan otomobil sürücüsü ise gözaltına alındı.

İSTANBUL - Başka bir otomobille yarış yaptığı iddia edilen otomobil, kaldırımda yürüyen iki kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına neden oldu.
Mecidiyeköy Kavaklı Sokak üzerinde bir otomobil, sürücünün direksiyon hâkimiyetini yitirmesi nedeniyle kaldırıma çıktı. Kaldırımda yürüyen 56 yaşındaki Yusuf Öznalbant ile 68 yaşındaki Mahir Yılmaz'a çarpan otomobil, daha sonra çöp konteyneri ile aydınlatma direğine çarpıp ters dönerek durabildi. Öznalbant olay yerinde, Yılmaz ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Florence Nightingale Hastanesi'nde hayatını yitirdi.
Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan 20 yaşındaki sürücü Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gördükten sonra gözaltına alındı. Görgü tanıkları, sürücünün başka bir araçla yarış halinde olduğunu öne sürdü. Kazayla ilgili sorşuturma başlatıldı.