Ölüm kuyularında bir kemik parçası daha!

Silopi- Cizre arasındaki eski lokanta olan ve bugün kum ocağı olarak kullanılan bölgede faili meçhul cinayetleri aydınlatma amaçlı yapılan kazı çalışmalarında 1 kemik parçası bulundu


Diyarbakır'dan gelen Sivil Savunma ve Arama Kurtarma ekibinin de katıldığı kazı çalışmalarınının hava karadıktan sonra da devam edeceği olasığı üzerine alana projektörler kuruldu. Şırnak Barosu başkanı Nuşirevan Elçi saat 15.30 sıralarında kazıdan 1 kemik parçası bulunduğunu söyledi. Elçi çalışma yapılan kuyuda şimdiye kadar 7.5 metre derinliğe inildiğini, kuyudan kurulan asansör ile toprak çıkarıldığını ve kuyu derinliğinin yaklaşık 20 metre olduğunu söyledi. Kazıya katılanlar bulunan kemiğin insan kolunun dirsek kısmına ait olabileceği olasılığı üzerinde durulduğunu belirterek, incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderileceğini söyledi.
Bazı görgü tanıkları 1994 yılında arama yapılan kuyulardan 3 ceset çıkarıldığını öne sürmüştü. Kazı bölgesinde kayıp yakınlarının da bekleyişi sürerken, kazı alanına kazı yapan personel için 1 ambulans getirildi. (dha)