Ölüm nedeni: Aşık olmak

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenim gören 23 yaşındaki Zülfikar Ekinci, kız kardeşi 21 yaşındaki Güllü Ekinci'yi ve 15 gün önce birlikte kaçtığı evli sevgilisi 27 yaşındaki Macit Kaya'yı kurşun yağmuruna tutarak öldürdü.
Haber: RİFAT YÜZER / Arşivi

AYDIN - Diyarbakır Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenim gören 23 yaşındaki Zülfikar Ekinci, kız kardeşi 21 yaşındaki Güllü Ekinci'yi ve 15 gün önce birlikte kaçtığı evli sevgilisi 27 yaşındaki Macit Kaya'yı kurşun yağmuruna tutarak öldürdü.
Diyarbakır'da ağabeylerinin yanında kalan Güllü Ekinci ile evli ve üç çocuk babası Macit Kaya birbirlerine âşık oldu. Güllü Ekinci, ağabeyleri evlenmelerine izin vermeyince Macit Kaya'yla 15 gün önce evden kaçtı. Bunun üzerine Kaya ve Ekinci ailelerinin akrabaları, iki aileyi barıştırmak için araya girdi. Güllü Ekinci ve ağabeyi Zülfikar Ekinci, babaları öldükten sora ikinci evliliğini yapan anneleri 50 yaşındaki Havva Görez'den evlilik izni almaya karar verdi. İki kardeş, beraberlerine Macit Kaya'yı da alarak, önceki gün dün saat 15.00 sıralarında Diyarbakır'dan Nazilli'ye geldi.
Esrarengiz telefon
Macit Kaya'yı ve kız kardeşini Cumhuriyet Mahallesi'ndeki annesinin evinde bırakan Zülfikar Ekinci aynı mahallede oturan üvey amcaları 32 yaşındaki Bayram Durmuş ve 27 yaşındaki Raşit Durmuş'la birlikte kahvehaneye gitti. Akşam saat 22.00 sıralarında cep telefonundan aranan Zülfikar Ekinci, kahvehanenin dışına çıkarak telefon görüşmesi yaptı. Ekinci ardından, "Ben beş dakika eve gidip, geleceğim, bir işim var" diyerek Bayram ve Raşit Durmuş'un yanından ayrıldı.
Annesinin evine ödenen Zülfikar Ekinci, belindeki tabancayı çekerek salondaki çekyatta yan yana oturan Güllü Ekinci ve Macit Kaya'yı kurşun yağmuruna tuttu.
Bir metre mesafeden 14 el ateş ederek kız kardeşi ile sevgilisi Macit Kaya'yı öldüren Zülfikar Ekinci kayıplara karıştı. Salonda karşı divanda oturan anne Güllü Görez ve o sırada yanında bulunan iki küçük çocuk da korkunç cinayetin etkisiyle şok geçirdi. Olay yerinde inceleme yapan polis ve savcılık, kurşunlardan 11'inin ölenlere isabet ettiğini belirledi. Cenazeler otopsi için Nazilli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Güllü Ekinci'nin bu yıl girdiği üniversite sınavında Şanlıurfa Harran Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nu kazandığı, ancak gitmeyi düşünmediği öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7570247570240

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.