'Ölüm oruçlarının sona erdirilmesi için önerilerde bulunduk'

AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Daniel Cohn-Bendit, ölüm oruçlarının bitmesi için bazı önerilerde bulunduklarını belirterek, Türk Hükümeti'nin bu önerilere yönelik tavrını belirlemesini beklediklerini bildirdi.

AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Daniel Cohn-Bendit, ölüm oruçlarının bitmesi için bazı önerilerde bulunduklarını belirterek, Türk Hükümeti'nin bu önerilere yönelik tavrını belirlemesini beklediklerini bildirdi. Cohn-Bendit, ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz ile TBMM'deki odasında yaklaşık yarım saat süren bir görüşme yaptı. Basına kapalı olarak
gerçekleştirilen görüşmeye, ANAP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Akarcalı ile
Parlametolararası Birlik Türk Grubu Başkanı Cavit Kavak da katıldı. Görüşmeden sonra gazetecilere bir açıklama yapan Bendit, Hükümet, tutuklu yakınları ve avukatlar ile ölüm oruçlarının bitmesi için fikir alışverişinde bulunduklarını ifade ederek, bu görüşmeler sırasında bazı önerilerde bulunduklarını söyledi. Bendit, "Bu önerilere yönelik Hükümet'in tavrını belirlemesini bekliyoruz" diye konuştu. Bendit, "Görüşmelerden tatmin edici sonuç alıp, almadıklarına ilişkin bir soruyu yanıtlarken de, "Tatmin olup, olmamak için sonucu beklemekte yarar var. Görüştüğümüz kişilerin hepsi de gayet naziktiler" dedi.


  ETİKETLER:

  Avrupa Birliği

  ,

  TBMM

  ,

  Türkiye