Ölüm sebebi 'TTV' virüsü

Ankara'da eczacılık yapan Didem Tunçdemir, henüz ne şekilde bulaştığı belirlenemeyen ve hakkında çok fazla bilgi bulunmadığı bildirilen 'TTV' adlı virüsün yol açtığı hastalık nedeniyle yaşamını yitirdi.

Ankara'da eczacılık yapan Didem Tunçdemir, henüz ne şekilde bulaştığı belirlenemeyen ve hakkında çok fazla bilgi bulunmadığı bildirilen 'TTV' adlı virüsün yol açtığı hastalık nedeniyle yaşamını yitirdi. Demetevler Semti'nde eczanesi bulunan Didem Tunçdemir, henüz ne şekilde ve ne zaman bulaştığı belirlenemeyen TTV virüsü nedeniyle hastalandı. Virüsün yol açtığı tahribat nedeniyle kanındaki trombositlerin yapısı bozulan genç eczacı, hastalandıktan
bir hafta sonra tedavi gördüğü Numune Hastanesi'nde öldü. Ziraat Mühendisi
olan annesi Müjgan Tunçdemir, kızının 13 Mayıs'ta "Hem anneler günü hem de
doğum günü için Samsun'a geleceğini, ancak kızının cenazesinin Samsun'a ulaştığını" söyledi.
Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, TTV virüsünün kan yoluyla bulaştığının bilindiğini ve bu virüsün kan yapısını bozduğunu söyledi. Leblebicioğlu, yeni bulunan bu virüsün yapısı ile ilgili çalışmalar henüz sonuçlanmadığı için kesin bir bilgi vermenin yanlış olacağını da sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  SAMSUN

  ,

  19 Mayıs