'Ölüm' yerine 'teşekkür' ilanı

Bodrum'da, Barlar Sokağı'nda kavgadan kaçarken ağır yaralanan Ali Betil'in teşekkür ilanı: "Hayatın değerini bilenler olmasa, bu ölüm ilanı olacaktı."

MUĞLA - Bodrum'da Barlar Sokağı'ndaki kavgadan kaçarken yaralanan Boston Üniversitesi öğrencisi Ali Betil, yaşamını kurtaran 22 kişiye gazete ilanıyla teşekkür ederek, "Bu insanlar Bodrum kahramanlarıdır" dedi.
Öğrenim gördüğü Amerika'dan tatil için 6 Ağustos'ta Bodrum'a gelen 23 yaşındaki Ali Betil, kendisini 9 Ağustos günü Barlar Sokağı'nda çıkan bir kavganın ortasında buldu. Ali Betil, kavgadan kaçmaya çalışırken kırılan bar penceresinin camlarının üzerine düştü. Camların sol koluna saplanmasıyla damarları, tendonları ve adaleleri parçalanan Betil'in hastaneye yetiştirilmesi için bar görevlileri, taksi şoförleri ve arkadaşları seferber oldu.
Özel Bodrum Hastanesi'nde ameliyata alınan ve üç gün yoğun bakımda kalan Betil, hayata döndü. Ali Betil, kendisi için seferber olan 22 kişiye ağabeyi Mehmet Betil aracılığıyla 19 Ağustos 2005 tarihli Hürriyet gazetesinde ilan vererek teşekkür etti. İlanda şöyle denildi:
"Eğer onların yoğun çabası ve örnek alınması gereken özellikleri, özgüvenleri, kararlılıkları, cesaretleri ve gönüllü kişilikleri olmasaydı bu ilan 21 Şubat 1982'de doğan Ali Betil'in ölüm ilanı olacaktı. Aralarında tanıdıklarım tanımadıklarım, en yakın arkadaşlarım, ablam ve kardeşim olan bu insanlar benim 'Bodrum Kahramanları'mdır. Hepinize verdiğiniz mücadele dolayısıyla en içten teşekkürlerimi sunarım. Hayatın anlamını ve değerini bilenlerle bir ömür geçirmek dileğimle."


    http://www.radikal.com.tr/7554557554550

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.