Ölümden döndü ama köpek sevgisi bitmedi

Samsun'da 3.5 ay önce bir sokak köpeğinin saldırısına uğrayarak hastanelik olan beş yaşındaki İrfan Bulut, sağlığına kavuşur kavuşmaz ailesinin bütün itirazlarına karşın kendini yine sokak köpeklerinin arasına attı.

SAMSUN - Samsun'da 3.5 ay önce bir sokak köpeğinin saldırısına uğrayarak hastanelik olan beş yaşındaki İrfan Bulut, sağlığına kavuşur kavuşmaz ailesinin bütün itirazlarına karşın kendini yine sokak köpeklerinin arasına attı. Bütün gününü sokak köpekleriyle oynayarak geçiren küçük İrfan, "Benim çok arkadaşım yok. Köpekleri çok seviyorum" dedi.
Kadıköy Mahallesi'ndeki Esentepe Kışlası'nda bir sokak köpeğinin dünyaya getirdiği altı yavruyu, tel örgülerden askeri alan içerisine girerek seven İrfan, bu sırada anne köpeğin saldırısına uğramıştı. Köpeğin birçok yerini ısırdığı küçük çocuk, mahalle sakinlerince kurtarılarak hastaneye kaldırılmıştı. Ölümden dönen İrfan, Samsun Devlet Hastanesi'nde tedavi gördükten sonra geçen ay sağlığına kavuşarak taburcu edildi.
Bütün gün köpeklerle
Ancak yaşadığı bu olaya ve ailesinin izin vermemesine rağmen, İrfan gününü yine sokak köpekleriyle geçirmeye başladı. İrfan Bulut, "Ben yavru köpekleri sevmek istedim. Ancak anneleri bana saldırdı. O zaman çok korkmuştum. Benim çok fazla arkadaşım yok. Bütün günüm köpeklerle oynayarak geçiyor. Onları çok seviyorum" dedi. Oğlu için günlerce gözyaşı döktüğünü anlatan beş çocuk annesi Narin Bulut'sa "İrfan köpek sevgisi yüzünden ölümden döndü. Buna rağmen köpeklerle oynamasının önüne geçemiyoruz" diye konuştu.