Ölümüne 'icra takibi'

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde dört yıl önce kalp nakli olan, bir yıl sonra da kalp pili takılan seyyar satıcı Mustafa Atan, Bağ-Kur'un tamamını karşılamadığı hastane masrafları için icralık oldu.
Haber: EROL AKKIR / Arşivi

ANTALYA - Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde dört yıl önce kalp nakli olan, bir yıl sonra da kalp pili takılan seyyar satıcı Mustafa Atan, Bağ-Kur'un tamamını karşılamadığı hastane masrafları için icralık oldu. Atan, "Beni ölüme terk ettiler, kontrollerimi yapmıyorlar" dedi.
Bağ-Kur, 49 yaşındaki Atan'ın ameliyat ve hastane masraflarının karşılığı olan parayı Sağlık Bakanlığı fiyat tarifesi üzerinden ödedi. Hastane ise Atan'a, kendi ücret tarifesi üzerinden hazırlanan 4 milyar 818 milyon 900 bin liralık ek bir fatura kesti. Parayı ödeyemeyen Atan, senet imzaladı.
Taksitleri ödeyemedi
5 Aralık 2002'de Atan'a, icra takibi başlatıldığı belirtildi. Hastane yetkilileriyle görüşen Atan, parayı ödeyerek haciz işlemini durdurdu. 5 Ocak 2003'te Atan'dan avukatlık masrafları olan 902 milyon 500 bin lira anapara ve 869 milyon 243 bin lira tutan yasal faizi ödemesi istendi. İcrayı durduran ve borcunu taksitler halinde ödeyeceğini belirten Atan, avukata 90 milyon liralık senetler imzaladı. Ancak Atan taksitleri ödeyemeyince 19 Nisan 2005'te icra takibine devam edildi. Dört ay önce hastaneye giden Atan'a icra nedeniyle kontrollerinin yapılamayacağı söylendi.
Hastane görevlileri Atan'a, "Avukatlık masraflarını ödemediğiniz için işlemlerinizi yapamıyoruz. Bu parayı yatırırsanız tedaviniz devam edecek. Aksi halde kontrollerinizi yapamayız" dedi. Atan ise "Avukatlık masrafları için ölüme terk ettiler, kontrollerimi yapmıyorlar. Param yok, doktor kalp pilini geri alsın" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7661597661590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.