'Ölürsem oğlumu devlet alsın'

'Ölürsem oğlumu devlet alsın'
'Ölürsem oğlumu devlet alsın'
Koca dayağından kurtulmak için 'Uyuşturucu satıyorum" diyerek cezaevine girmek isteyen genç kadın çocuğunu devlete emanet etti


Teslime TOSUN/ANTALYA

ANTALYA'da koca dayağından kurtulmak için “Uyuşturucu satıyorum” diye kendisini ihbar edip cezaevine girmek isteyen 22 yaşındaki Fikriye Karalar'a Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sahip çıktı. Genç kadın, başvurması halinde kadın sığınma evinde kalabilecek.
Eroin kullanan kocasının dayağından bıkan ve “Cezaevine girersem bir süre rahat ederim”' diye düşünen Fikriye Karalar, kendisi hakkında uyuşturucu sattığı ihbarını yapmış, gerçek, kayınvalidesi Güllü Karalar'ın anlatımı üzerine savcılıkta ortaya çıkmış ve Fikriye Karalar da evine gönderilmişti. Yeşildere Mahallesi'ndeki evinde yaşam savaşı veren bir çocuk annesi Fikriye Karalar, serbest kaldığı gece eroinman eşi Selçuk Karalar tarafından ayağından bıçaklandığını söyledi. Uyuşturucu aldıktan sonra bilincini kaybeden eşinin, sağ ayağının bilek kısmını kestiğini ileri süren Karalar, “Sağlık ocağında bacağıma 5 dikiş atıldı. Ama korktuğumdan şikayetçi olamadım” dedi.
Eşinin kendisini öldüreceğini belirten Fikriye Karalar, “Nereye gidersem beni bulacak. Ölümden korkmuyorum, ama bir oğlum var. Çocuğum Z. başkasının eline kalacak diye çok üzülüyorum. Ben ölünce çocuğumu devlet alsın ve ona baksın. Bu eroin batağında bırakmasın” diye konuştu.
Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanları da konuyla ilgili çalışma başlattı. Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Talip Türkcan, istemesi halinde Fikriye Karalar'ı kadın sığınma evine alabileceklerini belirtti. Genç kadın, sığınma evi talebini düşüneceğini ama kocasının kendisine hiçbir yerde rahat vermeyeceğini söyledi.(dha)