Ömer Güney suikastların ipucunu Ankara'da bir hayat kadınına vermiş

Ömer Güney suikastların ipucunu Ankara'da bir hayat kadınına vermiş
Ömer Güney suikastların ipucunu Ankara'da bir hayat kadınına vermiş
Paris'te 3 PKK'lı kadını öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan Ömer Güney, Ankara'da kaldığı otele çağırdığı hayat kadınına 'Yakında herkes benden bahsedecek' dediği ortaya çıktı.

  PKK üyesi 3 kadını öldürdüğü iddiasıyla Paris’te tutuklanan Ömer Güney’in, Türkiye ’deki günlerine ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, avukatının, “Türkiye’ye ideal kadını bulmak için gitti” dediği Ömer Güney’in kaldığı otele hayat kadını çağırdığı, istihbarat birimlerinin hayat kadınının da bilgisine başvurduğu belirlendi.

Paris’te 9 Ocak’ta PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’in öldürülmesinin ardından tutuklanan Ömer Güney’in, sık sık Türkiye’ye geldiği ve olaydan 19 gün önce Ankara ’da olduğu belirlenmişti. Olaydan sonra MİT ve Polis istihbarat, Güney’in Türkiye bağlantıları için çalışma başlattı.

GÖRÜNTÜLER TOPLANDI
Güney’in Ankara’da kaldığı Ulus ve Çankaya’daki 2 otel ile bilet aldığı tur firması, yemek yediği lokanta ve kafenin güvenlik kamerası görüntülerine istihbarat birimleri el koydu. İstihbarat birimleri, otel personeli dahil olmak üzere Güney’in görüldüğü yerlerdeki kişilerin de bilgilerine başvurdu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Güney’in Türkiye ziyaretleri ve bağlantılarını incelemek üzere soruşturma açtı. Savcılık, Fransa ile de bağlantıya geçerek Güney dosyasını istedi. Fransa’da Güney’in dosyası gelmediği için de savcılık henüz somut bir çalışma yapamadı. Ancak MİT ve Polis istihbarat, çalışmalarını bilgi alma üzerinde yürüttü. İstihbarat birimleri Güney’in Türkiye’ye geldiği sırada görüştüğü kişilerin bilgisine başvurdu.

Fransız Liberation gazetesine konuşan Güney’in avukatı, müvekkilinin, geçen yılki Türkiye ziyaretlerini, “Gönlündeki ideal kadını bulmak için” yaptığını öne sürmüştü. Güney’in Türkiye’ye gelişlerinde kaldığı otele hayat kadını çağırdığı ortaya çıktı. Güney’in birlikte olduğu “Nefes” takma adını kullanan hayat kadını, Güney’i tanımadığını, kendisine “0 531 257....” telefonundan ulaştığını belirterek, Hürriyet gazetesine şu bilgileri verdi:

BENİ KONUŞACAKLAR
“Kendisiyle bir saat karşılığında anlaşmıştım. Kaldığı otele gittim. Çok kibar davrandı. Daha sonra kalmamı istedi ve 3 saat kaldım. İstihbarat ekipleri gelip bilgime başvurunca Ömer Güney olduğunu öğrendim. Kendisi çok kibar birisiydi. Fransa’da yaşadığını ve turistik amaçlı Ankara’ya geldiğini söyledi. Bana iş hayatına ilişkin, ‘çok büyük projelerim var yakında herkes benden bahsedecek’ dedi. Anlaştığımız rakamın üzerinden para verdi, fazladan bahşiş de bıraktı. Bir daha geldiğinde yine arayacağını söyledi.

2 OTELDE KALDI
Cinayet şüphelisi Güney, Ağustos ve Aralık 2012 tarihinde Paris’ten İstanbul aktarmalı olarak Ankara’ya geldi. Güney Ankara’da biri Çankaya’da diğeri de Ulus’ta iki otelde kaldı. Güney’in Ankara’ya son gelişinde Ulus semtinde bulunan otelde 19-21 Aralık tarihinde kaldığı da belirlendi.”


  http://www.radikal.com.tr/112844811284485

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ulvi isler - TosunBunu

  pekekecilerin ic hesaplasmasidir.Ya uyusturucu yada kacak rant paylasiminda puruz cikmis anlasilan.TC'nin kendi teroristine sahip cikma cabasina Fransizlar da anlam veremiyor.Dosyanin gonderilmemesi bundan dolayi.

  IDEAL KADIN !! - LENGO

  Acaba ideal kadin mi yoksa ,ideal gorusmelere mi gitti !! Amerikan halkinin olusma sekli avrupada ki suclu insanlardan olusur .Turkiye de supheli !!!

  Yaziklar olsun - celal103

  Seni ve Hitleri ayni karede dunya halklari gorecekse gorsun.Bu seni yuceltiyorsa varsin herkes senden soz etsin.Guzellikleri kirletenlerin uzerinde olsun halklarin laneti.

  Ideal kadin,ideal kandirilmis Kurt ve Turk nesiller - haydersimi

  Bu kisi oglunun,Ankara'ya ideal kadini bulmak icin geldigine inanmak icin karga olmak gerek.Bir sekilde Paris suikastina katildigi(hangi evrede bu belli degil) asikar.Dolayisiyla burada bir Turk elinin (ergenekon ve/veya MIT) bu ise karistigini dusunmek abes olmaz.Bu gizli ellerin boylesine profesyonel bir cinayeti,Fransa gibi bir yabanci ulkede gerceklestirmeleri,bu yabanci ulkenin gizli servisinin buna goz yummasi veya yol gostermis olmasinini gerektirir.Bu uc insanin ortak noktalari bir; kadin olmalari,iki; Alevi olmalari,uc; Kurt olmalari.Buradan gizli bir mesaj verilmis olabilir(bu mesaj yoruma acik).Sakine Cansiz'in sahsinda ise Kandil ve Avrupa ki PKK sorumlularina bence bir gozdagi verilmek istendimistir (MIT-Imrali? tarafindan). Yani kissadan hisse,uc insan,uc kadin,uc sucsuz ve mazlum,birilerine mesaj olsun diye alcakca katledilmistir ...Bir tasla uc "Zumrud-u Anka" vurulmustur...

  Yazıklar olsun Pkk ye - yilmaz-usb

  Yazıklar olsun Avrupadaki kürtlere ki bu ve bunun gibilerine güvenip aralarına sokuyorlar ve en önemli yerlerde görev veriyorlar.