Ömer İnönü'yü sevenleri uğurladı

İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün büyük oğlu Ömer İnönü dün son yolculuğuna uğurlandı.

İSTANBUL - İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün büyük oğlu Ömer İnönü dün son yolculuğuna uğurlandı. İki ay önce de eşini kaybeden Ömer İnönü'nün cenazesi, Teşvikiye Camii'nde kılınan öğle namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Cenaze törenine iş ve siyaset dünyasından ilgi büyüktü. Törene SHP lideri Murat Karayalçın, CHP milletvekilleri Gülsün Bilgehan Toker ve Zülfü Livaneli, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabih Tansel, eski Genelkurmay başkanları Hüseyin Kıvrıkoğlu ve İsmail Hakkı Karadayı katıldı. Ayrıca, sanatçılar Arif Sağ, Yaşar Kemal, Hadi Çaman, Göksel Kortay ve Bedri Baykam, işadamları Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Halit Narin, Halis Komili ve Bülent Eczacıbaşı, gazeteciler Doğan Hızlan ve Altan Öymen de törende hazır bulundu.
Ömer İnönü'yü gazetecilik yıllarında İsmet İnönü'yü takibi sırasında tanıdığını belirten Yaşar Kemal, "Tanıdığım en iyi insanlardan biriydi" dedi.