Ömer Tuğrul İnançer: Çalışan kadın yuvasını dağıtıyor

Ömer Tuğrul İnançer: Çalışan kadın yuvasını dağıtıyor
Ömer Tuğrul İnançer: Çalışan kadın yuvasını dağıtıyor
Ramazan ayında TRT'de sarf ettiği, "Hamile kadınların sokakta gezmesi estetik değil, doğru da değil" sözleriyle tepki çeken Ömer Tuğrul İnançer, dün akşam yine tartışma yaratacak görüşler ileri sürdü: Kadının ekonomik özgürlüğü aldatmaca, çalışan kadın yuvasını dağıtıyor...

Radikal.com.tr – TRT televizyonunda katıldığı ramazan programında sarf ettiği, “Hamile kadınların sokakta gezmesi estetik değil, doğru da değil” sözleriyle tepki çeken Ömer Tuğrul İnançer, dün akşam TRT’deki programında yine kadınlar hakkında, tartışma yaratacak görüşler ileri sürdü. Kadının ekonomik özgürlüğü için ‘aldatmaca’ diyen İnançer, ‘çalışan kadınların yuvasını dağıttığını’ da iddia etti. İnançer ayrıca ''Eş yoktur, zevce vardır'' dedi.

İnançer, TRT’deki “Ömer Tuğrul İnançer ile Gönül Dünyamız” isimli programda kadının ekonomik hürriyeti gibi aldatmacalardan vazgeçilmesi gerektiğini iddia etti. İnançer, “Çalışan kadın ben kocama muhtaç değilim deyip yuvasını dağıtıyor” dedi.

İnançer’in özellikle kadınlardan tepki görebilecek sözleri şöyle:

'EKONOMİK HÜRRİYET ALDATMACA'
- Evlilik kurumunun bugünkü empoze edilen, ‘Ben kendi ayaklarımın üzerinde dururum’, ‘kadının ekonomik hürriyeti’ gibi aldatmacalardan vazgeçilmesi lazımdır. İstatistikle meşgul olanlar boşanmaların kimler arasında olduğunu bir istatistiki anket yapıversinler.

PATRONUN HİZMETİNİ YAPIYOR
- Çalışan kadından bahsediyorum. ‘Ben kocama muhtaç değilim’ diye evvela ailesini dağıtıyor. Kocasına muhtaç değil ama elin adamının patronunun hizmetinde olmayı haysiyetine uygun buluyor. Kocasının emrinde olmayı haysiyetine uygun bulmuyor.

EŞİM DEĞİL ZEVCEM OLUR
Ben eş demem. Eş yoktur, eşitlik yoktur. Ben karımla, çocuğumla eşit değilim. Eşim değil, zevcem olur. Karı da kurumsallığı anlatmak için kullanılır.


  http://www.radikal.com.tr/1151893115189327

  YORUMLAR
  (27 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İddianın incelenmesi gerekir - hypnosis

  Boşanan insanların % kaçında kadınlar çalışıyor, % kaçında kadınlar ev hanımı bir istatistik hazırlanarak hocanın iddiası çürütülebilir. Hoş gerçi ben de eşime her sabah kahvaltı hazırlayarak işe gönderiyorum ama içim acıyor, paramız çok olsa göndermem, rahat rahat yaşatmak isterim.

  Cinsiyet ayırımı, İnsan Hakları Evrensel Bildirisi'ne aykırıdır., - Su Cemre Sim

  Bu adam,işe yaramaz ilkel düşüncelerini kusup duruyor.Bütün amacı kadınları köleleştirmek.İşi gücü nefret suçu işlemek.Çalışmak en büyük ibadettir.Herkes kanunlar önünde eşittir.Artık dünya tekke düzeniyle yürümüyor.Kendi kafamıza göre bir ekonomik düzen yaratamayız.Var olan sistem içinde,kadınlara ikinci sınıf insan işlemi yapmak yerine,anneliğin verdiği yükü bölüşelim.İyi çocuk yetiştirilmek isteniyorsa erkeklere, kadınlara daha iyi davranması sağlansın.Kadın çalıştıran işverene teşvik verilsin,iş yerlerine kreş açılsın,ana-babaların maaşları artırılsın.Adam utanmadan Türkiye'ye Suudi Arabistan modelini dayatıyor ve de devlet televizyonunda aklına gelen zırvaları anlatıyor.Buna suçu övme denir.

  doğru söze ne denir. - halip

  hamilelik ve çalışan kadın sözlerine ve bundan sonrada söyleyeceği her şeye katılıyorum özü sözü doğru mübarek bir zat, bu sözün hikmetini anlayamıyorsan önce ilmine sonrada imana bak. bir adam koynunda yatan zevcesini kaldırıp, makyajını yaptırıp ,üstünü giydirip ,parfümleri sıktırıp para için patronunun yanına gönderiyorsa, ve bundan rahatsız olmuyorsa ve getirdiği parayıda güzelce yiyorsa bundan da rahatsızlık duymuyorsa; mesele yok.

  Goygoy basını... - cenkay

  İpe sapa gelmez içeriklerle gazeteleri doldurmayın kardeşim. İlle de kolay okunur, kolay tüketilir ve mümkünse gündemi değiştirebilir saçmalıklarla doldurduğunuzda daha fazla insan okumayacak gazetenizi. Onun yerine Roboski katliamı emrini hangi boşbakanın verdiğini araştırın, yazın ki demokrasinin çöplüğü değil en önemli unsurlarından birisi olan yalansız basına bir nebze yaklaşabilesiniz.

  Eş - hyperiq

  Bırakın bu işleri. Sizin bir adım sonraki yargınız kadın erkeğin kölesi erkek kadının efendisidir düşüncesi. Laf kalabalığını bırakın açıkça içinizdeki karanlığı dökün dışarı. Geleneklerinizin tüm arka planı bu fikir üzerine kuruludur. Meydanı boş bulduğunuzda kadını bir köle haline getireceksiniz.

  Ömer Tuğrul İnançer - g.g.evren

  Kendisini düşünür ilan edip sağa sola sataşan bu adama şunu sormak istiyorum.Gerçekten de söylediklerine inanıyorsa;kendisini adam yerine koyduğu ve de düşünür ilan ettiği TRT, çalışan binlerce kadınında ödediği vergilerle kurulmuş bir kurum.Aldığı parada bizim de vergilerimiz var.Ben hakkımı helal etmiyorum.inanıyorsa gereğini yapsın.

  Yorum yazmaya degmez. - ankakusu4

  $imdi nasil bilmiyorum ama 90'larda ders kitaplarinda $oyle yazardi: "Turkler 751 Talas sava$inda Araplara Cinlilerle olan sava$larinda yardim etti. Boylece Islamiyetle tani$tilar." O Turkleri bir bulsam..var..ya... Biz Turkler, col kumlari ile bedevi cadirlari arasina gomulmu$ bu Islam adi verilen Arab icadi kulturu alip, yerle$ik hayata uygun, Katolik dunyasinin in$a ettigi mabetlerle kafa kafaya yari$an devasa camiler in$a eden milletiz. Bugun bizim iyi egitimli ve dindar bir vatandasimiza Islam nedir dediginizde alacaginiz yanit, ayni nitelikte bir Arab'in verecegi cevaptan coook farklidir. Arap icin, kadin erkegin tapulu malidir. Isterse atar isterse satar. Hic imam nikahi seyretmediyseniz gidin bir bakin. Yapilan $ey bir nikahtan cok tapu-kadastro i$lemine benziyor. Kadin insan yerine bile konmuyor. Boyle bir din i$te Islam. Bizim cok iyi bildigimizi sanip da aslinda hic de iyi tanimadigimiz yoz bir Arap kulturu.