Ömer Tuğrul İnançer: Çalışan kadın yuvasını dağıtıyor

Ömer Tuğrul İnançer: Çalışan kadın yuvasını dağıtıyor
Ömer Tuğrul İnançer: Çalışan kadın yuvasını dağıtıyor
Ramazan ayında TRT'de sarf ettiği, "Hamile kadınların sokakta gezmesi estetik değil, doğru da değil" sözleriyle tepki çeken Ömer Tuğrul İnançer, dün akşam yine tartışma yaratacak görüşler ileri sürdü: Kadının ekonomik özgürlüğü aldatmaca, çalışan kadın yuvasını dağıtıyor...

Radikal.com.tr – TRT televizyonunda katıldığı ramazan programında sarf ettiği, “Hamile kadınların sokakta gezmesi estetik değil, doğru da değil” sözleriyle tepki çeken Ömer Tuğrul İnançer, dün akşam TRT’deki programında yine kadınlar hakkında, tartışma yaratacak görüşler ileri sürdü. Kadının ekonomik özgürlüğü için ‘aldatmaca’ diyen İnançer, ‘çalışan kadınların yuvasını dağıttığını’ da iddia etti. İnançer ayrıca ''Eş yoktur, zevce vardır'' dedi.

İnançer, TRT’deki “Ömer Tuğrul İnançer ile Gönül Dünyamız” isimli programda kadının ekonomik hürriyeti gibi aldatmacalardan vazgeçilmesi gerektiğini iddia etti. İnançer, “Çalışan kadın ben kocama muhtaç değilim deyip yuvasını dağıtıyor” dedi.

İnançer’in özellikle kadınlardan tepki görebilecek sözleri şöyle:

'EKONOMİK HÜRRİYET ALDATMACA'
- Evlilik kurumunun bugünkü empoze edilen, ‘Ben kendi ayaklarımın üzerinde dururum’, ‘kadının ekonomik hürriyeti’ gibi aldatmacalardan vazgeçilmesi lazımdır. İstatistikle meşgul olanlar boşanmaların kimler arasında olduğunu bir istatistiki anket yapıversinler.

PATRONUN HİZMETİNİ YAPIYOR
- Çalışan kadından bahsediyorum. ‘Ben kocama muhtaç değilim’ diye evvela ailesini dağıtıyor. Kocasına muhtaç değil ama elin adamının patronunun hizmetinde olmayı haysiyetine uygun buluyor. Kocasının emrinde olmayı haysiyetine uygun bulmuyor.

EŞİM DEĞİL ZEVCEM OLUR
Ben eş demem. Eş yoktur, eşitlik yoktur. Ben karımla, çocuğumla eşit değilim. Eşim değil, zevcem olur. Karı da kurumsallığı anlatmak için kullanılır.