Ömer'e kıydılar

Isparta'da lisede okuyan 17 yaşındaki kız öğrenci T.K.'nın, sevgilisi ve iki arkadaşı ile birlikte, 250 milyar lira fidye için kaçırdığı kuzeni sekiz yaşındaki Ömer Faruk K., boğularak öldürüldü.

ISPARTA - Isparta'da lisede okuyan 17 yaşındaki kız öğrenci T.K.'nın, sevgilisi ve iki arkadaşı ile birlikte, 250 milyar lira fidye için kaçırdığı kuzeni sekiz yaşındaki Ömer Faruk K., boğularak öldürüldü.
Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Gazi Lisesi ikinci sınıfta okuyan ve çevresinde sorunlu bir kişi olarak tanınan T.K., hayvan ticaretiyle uğraşan amcası Mehmet K.'nın ilköğretim okulu öğrencisi sekiz yaşındaki oğlu Ömer Faruk K.'yı kaçırmayı kafasına koydu.
T.K.'nın amacı babadan 250 milyar fidye istemekti. TK. bunun için lise öğrencisi üç akranıyla kaçırma planını yaptı. T.K., aynı okulda okuyan erkek arkadaşı M.A.G., arkadaşları M.A.S. ve T.G., önceki gün öğleden sonra harekete geçti.
T.K. ve suç ortakları iki motosikletle, Ömer Faruk'un okuduğu Gülbirlik
İlköğretim Okulu'na gitti. İlk işleri okuldaki çocuklar dersteyken, ikinci sınıf öğrencisi Ömer Faruk'un kullandığı bisikletin lastiklerinin havasını indirmek oldu. T.K. ve arkadaşları saat 16.00 sıralarında okuldan çıkan ve bisikletini kullanamadığı için eve yaya dönmek zorunda kalan Ömer Faruk'u takip etti.
Yolda motosiklete aldılar
Arkadaşı ile yürüyen Ömer Faruk K.'nın yanına motosikletle yaklaşan T.K. ve arkadaşları, onu eve bırakmayı teklif etti. Çocuk, kuzeni T.K.'yı görünce, teklifi kabul etti. Ancak Ömer Faruk eve değil Hanife Sultan Mezarlığı'na götürüldü.
Oğullarının akşam eve gelmemesi üzerine telaşlanan Mehmet K. ve eşi Rafiye K. ile tanıdıkları küçük çocuğu aramaya başladı. Ömer Faruk'un okuldan birlikte çıktığı arkadaşı aileye, iki motosikletle gelen kişilerle gittiği bilgisini verdi. Bunun üzerine baba polise başvurdu.
Çelişkili ifadeler
Aileyi arayıp 250 milyar fidye istemeyi planlayan suç ortakları, telefon etmeye fırsat bulamadan arandıklarını fark edip paniğe kapıldı. Ömer Faruk mezarlık yakınındaki mağaralardan birinde öldürüldü.
Okul arkadaşının ifadesinden yola çıkan polisler, saat 22.00 sıralarında T.K. ve üç kişiyi evlerinden aldı. Gençler sorgularında çocuğu boğarak öldürdüklerini itiraf etti. İfade ye göre yapılan aramada Ömer Faruk'un cesedi mağarada bulundu.
T.K., M.A.G., T.G ve M.A.S, sorgularının tamamlanmasının ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak İsparta E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Ömer Faruk ise Karaağaç Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.