Ömür boyu hükümlüye 'yurt dışına' çıkış yasağı

İzmir'in Buca İlçesi Kırıklar Köyü'ndeki F Tipi Cezaevi'nde, tek başına bir odada kalan ve hakkında, 'sinemacılar kralı' olarak bilinen Yavuz Çamlıca ve kardeşi ile koruma ve şoförünü öldürtmekten 4 kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası verilen Halit Esat Beşok'a mektup gönderen Bornova Vergi Dairesi Müdürlüğü, hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulduğunu belirtti.


Bu yasağın kalkması için anlaşma yapmak ve teminat vermek üzere kendisini daireye beklediklerini bildirdi.
Bornova Vergi Dairesi Müdürlüğü, ‘Sinemacılar Kralı’ olarak bilinen Yavuz Çamlıca, kardeşi Bülent Çamlıca ile şoför Enver Aktaş ve korumaları Ramadan Dinarlı'yı öldürtmekten İzmir 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 4 kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapse mahkum edilen, çete lideri olmakla suçlanan Halit Esat Beşok'a vergi borcu nedeniyle bir mektup gönderdi. Buca İlçesi Kırıklar Köyü'ndeki F Tipi Cezaevi'ne gönderilen mektupta, Halit Esat Beşok’a hakkında yurt dışına çıkış yasadığı konulduğu bildirildi. Müdürlük, cezaevinden çıkması mucizelere bağlı sanık Beşok’a yurt dışına çıkma yasağı koydurmakla kalmayıp, bir de bu yasağın kalkması için en kısa sürede daireye uğramasını, borçları konusunda anlaşma yapmasını ve teminat vermesini teklif etti.
İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı, Bornova Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından yazılan mektupta şöyle denildi:
“Vergi dairesine olan borçlarınızın tahsilinin güvence altına alınması amacıyla, hakkınızda yurt dışı çıkış tahdidi konulması emniyet makamlarına bildirilmiştir. Borcunuzun ne şekilde tasfiye olunabileceği konusunda görüşme yapmak üzere dairemize müracaatınız, borcun ödenmesi veya borcu karşılayacak miktarda teminat gösterilmesi gerekmektedir.”(dha)