On Numara'da 13 kuponu da ikramiye kazanan talihlinin sırrı

On Numara'da 13 kuponu da ikramiye kazanan talihlinin sırrı
On Numara'da 13 kuponu da ikramiye kazanan talihlinin sırrı
50 kuponda 9 rakamı banko oynarken, 1 rakamı sürekli değiştirmiş!

RADİKAL - On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde 10 numara isabet eden 15 kupondan 13’ünün Muğla’nın Yatağan İlçesi’ndeki bir bayiden yatırılması günün konusu oldu. 

Yatağan’da ikramiyenin kime çıktığı gizemini korurken, 13 kuponun yatırıldığı bayinin sahibi Kamil Kaptan kuponların bir kişi tarafından yatırıldığını tahmin ettiğini söyledi.

‘MATEMATİKÇİ OLABİLİR’

Çekilişin ardından telefonlarının susmadığını belirten Kaptan, “Bazen bu tür oyunları oynayanlar bazı sayıları şanslı sayısı olarak görür. Talihlinin 13 kupondaki bir kolonda bu rakamlara diğer kolonlardaysa başka rakamlara şans verdiğini düşünüyorum” diye konuştu. Talihli, oynadığı 13 kuponla toplam 227 bin 344 liralık ödülün sahibi oldu. Milli Piyango İdaresi yetkilileri, 13 kuponun da tek kişi tarafından oynandığını açıkladı.

Buna göre, kazanan kişi, pazar akşamı bir dakika içinde 10 ayrı kupon ve 50 kolon oynadı. İdare yetkilileri, Yatağanlı talihlinin çok sistemli oynadığının anlaşıldığını belirterek “50 kuponda 9 rakamı banko oynarken, 1 rakamı sürekli değiştirmiş. Diyelim değiştirilen rakam 60 ise, sonraki kolonda 61 yaparak ilerlemiş. Muhtemelen talihlimiz bir matematikçi. Matematikçi gibi bir oyun stratejisi izlemiş” dedi. ( Habertürk )


  http://www.radikal.com.tr/135043113504314

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kurnaz - suvari47

  50 kolonda 13 kere on numara tuturduysa 37 kolonda 9 dogru tuturmustur.VE 8-7-6 dogrularada para verildigine gore matamatikciden cok kurnazlik var.Cunku potlari alma gayesi var.

  hile yapıyorlar - user1081223

  yıllarca bu şans oyunlarını oynarım. 4 defa süper lotodan 3 bildim. bu adam matematikçiyse ben uzay fizikçisiyim ayrıca şanslamansla alakası yok apaçık hile yapılmış. karşıma çıkarsa yüzünden tanırım suç işlerim, yaşatmam o kadar.

  azhabi - user822126

  matematikçi olup tüm olasılıkları deniyor olsa niye aynı kolonu 13 defa tekrarlasın?

  toplam kaç top çekiliyor? - hsarikaya1962

  22 ( yirmi iki) iyi bakın kesinlikle 9 rakam aynıdır..10 uncu rakam 13 ayrı rakamdır.. . İlk 9 rakam sonucu adama geldi diğer rakamları salladı. eğer 9 rakamı aynı olmayan 1 adet kupon varsa yazdıklarımı geri alırım. Sen anca adamın uğurlu 9 rakamı banko manko diye açıklamaya çalış. Hayır adamın neden 9 adet uğurlu rakamı var da 8 değil yada 10 değil. bir yerde boş yere şaibe iddaaları olmaz. Son senelerde millipiyango üzerine basında bir dolu yazılar çıkıyordu. Bu da tuz biber oldu..