Önce batı, sonra tüm yurt ısınacak

Doğu Anadolu'da ulaşım yoğun kar yağışı nedeniyle felç olurken, Türkiye bugünden itibaren batı bölgelerinden başlayarak ılık ve yağışlı bir havanın etkisine girecek.

İSTANBUL - Doğu Anadolu'da ulaşım yoğun kar yağışı nedeniyle felç olurken, Türkiye bugünden itibaren batı bölgelerinden başlayarak ılık ve yağışlı bir havanın etkisine girecek. Sıcaklıklar batıdan başlayarak 8-10 derece artacak.
Soğuk hava ve kar, bugün Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda etkili olacak. Marmara' nın batısı ile Kıyı Ege'de yağmur var. Yarın, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'de yağış sürecek. Çarşamba günü sadece Doğu Karadeniz'de yağmur var, diğer bölgeler parçalı bulutlu olacak.
Doğu Anadolu'da kar nedeniy-le Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Muş, Iğdır, Bingöl ile Tunceli'nin çevre illerle ulaşımını sağlayan karayolları kapandı. Erzurum, Muş, Ardahan, Kars, Tunceli ve Ağrı'daki köylerin tamamının da yolu kapalı. Ardahan ve Muş'a kar nedeniyle elektrik verilemiyor. Bölgede kar yağışı iki gün daha sürecek.
Erzurum'dan Hatay'a ve Rize' den Gaziantep'e giden iki yolcu otobüsü, Sivas'ın Gürün ilçesi yakınlarında mahsur kaldı. Her iki araçta da yaklaşık 50 yolcu var.
Eğitime ara
Kar nedeniyle Erzurum, Bingöl, Muş, Ordu, Artvin, Bayburt, Siirt, Trabzon, Giresun ile Erzincan'ın Tercan ilçesinde eğitime iki gün ara verildi. Rize, Tunceli ve Erzurum'un Şenkaya ilçesinde ise okullar bugün tatil. Erzurum'da Atatürk Üniversitesi'ne bağlı fakülte ve yüksekokullarda eğitime iki gün ara verildi.
(Radikal, dha)