Önce çaldı, sonra 'haram' diye iade etti

Çalıp geri veriyor!

Antalya'da evleri soyulan çift, önceki gün balkonda bir poşet ve not buldu: Ben haram yemem. Kaç günden beri gelmek istedim ama bir amca beni kovdu. Emanetiniz poşette. Allah belamı versin efendim."

ANTALYA - Kemer, mal sahibinin hırsıza sahip çıktığı, hırsızın vicdanlı olduğu bir soygunla çalkalanıyor.
29 yaşındaki Julia ve 31 yaşındaki Emir Bacaksız çiftinin Kemer Merkez Mahallesi'ndeki evine 3 Mayıs akşamı hırsız girdi. Hırsız, Emir Bacaksız'ın eşi için özel siparişle yaptırdığı dört taşlı pırlanta alyans, diğer mücevherler ve 600 YTL'yi alıp kaçtı. Çift polise başvurdu ve günlerce ümitle bekledi. Çiftin umudunu hırsız boşa çıkarmadı. Julia Bacaksız olaydan 10 gün sonra balkonda, askılığa mandallanmış bir poşet buldu. İçinde çalınan tüm eşyalar, yanında da bir not vardı: "Yaptığımı cahilliğime verin. Kaç gündür gelmek istedim ama, bir amca beni kovmuştu. Ben haram lokma yiyemem. Size gelmek için yüzüm kalmadı. Benim büyüğümsünüz. Allah belamı versin efendim. Emanetiniz poşetin içinde."
'Hırsız bana gelsin, iş bulayım'
Çift hem sevinç hem şaşkınlık içindeydi. Kemer'de butik işleten Emir Bacaksız, "Vicdan sahibiymiş. Gelip beni bulursa, hayatını kolaylaştırmak için elimden geleni yapar, iş bulmasında yardımcı olurum" dedi.