Önce güzelleşip sonra soyuyorlardı!

Güzellik merkezlerinde bakım yaptırdıktan sonra lüks semtlerde durdurdukları sürücüleri gasp ettiği iddiasıyla, Cono aşiretine mensup yedi kadın gözaltına alındı.

ADANA - Güzellik merkezlerinde bakım yaptırdıktan sonra lüks semtlerde durdurdukları sürücüleri gasp ettiği iddiasıyla, Cono aşiretine mensup yedi kadın gözaltına alındı.
Adana'da gasp ve dolandırıcılık şikâyetlerinin artması üzerine harekete geçen polis soluğu Cono aşireti mensuplarının yaşadığı Yavuzlar Mahallesi'nde aldı. Gece geç saatlerde yapılan operasyon sırasında aşiret mensupları, polisi mahalleye sokmamak için taş ve sopalarla saldırırken bir polis memurunu da otomobille çarparak yaraladı. Çevik kuvvet polisinin desteğiyle yapılan operasyon sonunda hırsızlıktan poliste çok sayıda kaydı bulunduğu belirtilen 18-43 yaşlarında yedi kadın gözaltına alındı.
İddiaya göre kadınlar 'iş'e çıkmadan önce güzellik merkezlerinde bakım yaptırıyor, ardından lüks semtlerde otomobil durdurup araçlarına bindikleri kişilerin cep telefonu ve paralarını alarak kaçıyorlardı. Zor durumda kaldıklarındaysa sürücüyü ailenin erkek üyelerinin beklediği ıssız bir yere götürerek kurtuluyorlardı. Yine iddiaya göre Adana'da bu yöntemle yüzlerce erkek dolandırıldı, çoğu şikâyetçi olmadı. Olanlarsa Emniyet'te zanlı kadınları teşhis etti. Yedi zanlı kadın adliyeye sevk edildi.