Önce Karadeniz sonra Dersim çekilecek

Önce Karadeniz sonra Dersim çekilecek
Önce Karadeniz sonra Dersim çekilecek
Öcalan'ın Mektubunu alan Kandil'in, çekilmeye Karadeniz'de başlayacağı iddia edildi.

BDP heyetiyle İki gün içinde 6. görüşmeyi yapması beklenen Öcalan’ın silahlı gruplara, “harekete geç” talimatı vereceği iddia edildi.

Öcalan’ın mektubunu dün Kandil’e ulaştıran BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Grup Başkan Vekili Pervin Buldan ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, dün yanıtı alarak Türkiye ’ye döndü.

Milliyet gazetesinden Namık Durukan’ın haberine göre beş sayfalık mektup daha çok çekilmeye ilişkin teknik konular içeriyor.

Alınan bilgilere göre, ilk çekilme sınıra uzak yerlerden başlayacak. Karadeniz ve Erzurum bölgelerinde az sayıdaki gruplar ‘Dersim alanı’ olarak adlandırılan bölgeye doğru harekete geçti. Kısa süre içinde Dersim alanına ulaşması beklenen gruplar, buradaki büyük grupla birleşip çekilmeye başlayacak. İlk büyük grup da bu bölgeden çekilmiş olacak.

Dersim’den Kars ve Erzurum’u takip edecek gruplar Van ve Hakkari üzerinden Hakurk bölgesindeki güvenli koridoru takip ederek Kuzey Irak’a ulaşacak. Sınır hattında faaliyet gösteren gruplar, gelen grupları karşılayıp ihtiyaçlarını giderdikten sonra son grupla birlikte Kuzey Irak’a çekilecek.


  http://www.radikal.com.tr/113021611302163

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gercekler - Memet62

  Gündemi sadece Anadoludan Görünümle takip eden gariban türk halki milliyetcilige o kadar cok batmislardiki kafalarini kaldirip gercekleri görmeleri icin bunca acinin yasanmasi gerekliydi.Allhu ekber daglarinda insanlari soguktan donduranlar ,salya sümük aglamaktan baska bir hüneri olmayanlar dünyada önemli bulunurken Kürt halkinin önderini begenmemezlik bir türk sorunudur.Bunu ister kabul edin yada etmeyin son 30 yilin en büyük kahramani dünyanin bilmem kacinci büyük ordusuna dünyayi dar eden Öcalan ve Pkk dir.

  BATSIN BÖYLE BASIN! ::)) - Hayal Denizi03

  Biri yaralı. Gündemin ilk sırasını, prestijli dergiler ilk 100 kişi arasına öcalan katilini koyuyor. Manşette hep ağırlaştırılmış müebbet hapse hükümlü bir katil! O ne Yapıyor? eski defterleri karşıştırıyor, Bahçeliye, Kılıçtaroğluna çatıyor bulaşıyor, hatta sataşıyor. Niye biliyormusunuz? Yalnızca koalisyon ortağının manşetteki trajına yetişmek için. Bahçeli 2002 yılından beri muhalefet lideri. hatta 2002 de seçimi kaybedince siyaseti bile bıraktı bir süre. Madem ki bahçeli saqnık sandalyesine oturtulması gereken bir suçlu, 2002 den beri neredeyin be ağam? Milleti salak yerine koymak ancak bu kadar olur. Elbette bu salvoları yiyen sadakaya muhtaç, zekata müstehak onca garip guraba var. onlar önüne ne koysan zaten geri çevirmiyor. Birde sorgulama külütüründen yoksun garipler. ne söylerse duğru biat eşiğini atlıyamıyorlar. Ne denir? Tek kelime ile görüntü tarihe kara lekedir. Gerisi boş laf!

  madem çekilince her bitiyor. - thegitarist

  ben olsam helikopterlerle bir gecede hepsini yurt dışına bırakır gelirdim.sabahta kalkar bomba açıklamayı yapardım.sonra ver elini yeni anayasa çalışması,yok kürtlere yok,lazlara değil,ben herhangi bir avrupa anayasasının türkçeye çevrilmiş haline razıyım:))adı falanda sorun değil.türkiye cumhuriyeti anayasası olsun.zaten bize yazı değil uygulama lazım.ne güzel olur