Önce kızlarını yitirdiler sonra hatıralarını

Önce kızlarını yitirdiler sonra hatıralarını
Önce kızlarını yitirdiler sonra hatıralarını
Trafik kazasında ölen Sinem Reyhan Yalçın'ın ailesinin evine giren hırsızlar, 500 bin TL'lik mücevherin yanı sıra Sinem'in 'hatıralarını' da çaldılar


İSTANBUL - Moda tasarımcısı kızı Sinem Reyhan Yalçın’ı trafik kazasında kaybeden Sinan Yalçın’ın Üsküdar’daki evinden yaklaşık 500 bin TL değerinde altın ve mücevherin yanı sıra ölen kızına ait CD ve resimler de çalındı.
Yalçın’ın Selahattin Pınar Sokak’taki dairesine kapı kilidini kırarak giren hırsızlar yaklaşık 500 bin TL değerinde altın ve mücevher çalarak kaçtı. Yalçın, yaptığı açıklamada, "Uzun zamandan beri ölen kızımın odasına girmiyordum. Hırsızlar, trafik kazasında kaybettiğimiz kızım Sinem'e ait CD, resimler, dizüstü bilgisayar, 2 adet Rolex marka saat ile ayrı ayrı kutularda bulunan mücevher ve som altınları alıp kaçmış. Bunların değeri yaklaşık 500 bin TL değerinde" dedi.
Neşe Yalçın da "Kızımı kaybetmiştim, ama odasına girdiğimde ona ait eşyaya bakarak avunuyordum. Eve giren hırsızlar, benden kızımın elimde kalan son hatıralarını söküp aldı. O eşyaya kim bilir hangi kirli eller değiyor" diye konuştu. Evde inceleme yapan polis, mücevher ve altın kutularını incelemek üzere şubeye götürdü.
Üsküdar’da otomobilini kontrol etmek için emniyet şeridine park eden moda tasarımcısı Sinem Reyhan Yalçın, Faruk Kalkavan’ın kullandığı cipin çarpmasıyla hayatını kaybetmişti. Kazaya ilişkin açılan davada Kalkavan, 5 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. (Radikal)