Önce kurtardı sonra vurdu

Polis memuru Selçuk Doğan, intihara kalkıştığını söyleyerek Erzincan Devlet Hastanesi'ne...

ERZİNCAN - Polis memuru Selçuk Doğan, intihara kalkıştığını söyleyerek Erzincan Devlet Hastanesi'ne yaralı getirdiği polis eşi Şule Doğan'ı, "Bana canım deme" sözüne sinirlenerek, sedye üzerinde kurşunlayıp öldürdü.
Erzurum'dan üç ay önce Erzincan'a tayinleri çıkan 10 yıllık polis memuru 31 yaşındaki Selçuk Doğan ile 28 yaşındaki eşi Şule Doğan, kentin Fatih Mahallesi'nde bir apartman dairesine yerleşti. Selçuk Doğan, Trafik Şube Müdürlüğü'nde görevlendirildi. Eşi Şule Doğan ise Polis Meslek Yüksekokulu'ndaki görevine başladı.
Yatak odası kana bulandı
İkisi de Adanalı olan polis çift, ilköğretim okulu ikinci sınıfta okuyan büyük kızları 8 yaşındaki Nida'yı, Adana'daki yakınlarının yanına gönderirken, 4 yaşındaki Gökçen de yanlarında kaldı.
Aralarında geçimsizlik bulunan ve sık sık tartışan Doğan çifti, dün sabah saat 06.00 sıralarında işe getmek için hazırlanırken, yeniden tartışmaya başladı.
Henüz bilinmeyen nedenle yatak odasında başlayan tartışma, kavgaya dönüştü. Bu sırada bir silah patladı ve Şule Doğan başından yaralandı.
Doğan çiftinin evine koşan komşuları, Şule Doğan'ı kanlar içinde buldu. Hemen bir otomobile konulan kadın polis, Erzincan Devlet Hastanesi'ne yetiştirildi. Komşularına eşinin intihara kalkıştığını söyleyen Doğan da, onunla birlikte hastahaneye geldi.
Acil Servis'te yapılan ilk müdahalenin ardından röntgen çekimi için sedyeye konan polis Şule Doğan'ın başına giden eşi Selçuk Doğan, "Nasılsın canım?" diye sordu. Eşine tepki gösteren Şule Doğan, "Bana canım deme. Senden bıktım. Senin vurduğunu söylerim" diye bağırdı. Bu cümleler talihsiz kadının son sözleri oldu.
Eşinin sözleriyle çılgına dönen polis Selçuk Doğan, çevrede bulunan görevlilerin ve dört yaşındaki kızı Gökçen'in şaşkın bakışları arasında belindeki tabancayı çekerek, sedyedeki eşine kurşun yağdırdı. Şule Doğan, eşinin tabancasından çıkan ve göğsüne isabet eden kurşunlarla olay yerinde yaşamını yitirirken, teslim olan Selçuk Doğan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Olaya el koyan savcılık soruşturma başlattı.
İntihar açıklaması
Erzincan Emniyet Müdürü Osman Saraç, tartışmanın aile sorunlarından kaynaklandığını belirterek, "Çıkan tartışma sırasında Şule Doğan, beylik silahıyla intihara kalkışmış" dedi.