Önce sarsıldık, sonra yuvarlandık

Önce sarsıldık, sonra yuvarlandık
Önce sarsıldık, sonra yuvarlandık

Şarampole yuvarlanan otobüste beş kişi öldü, 28 kişi yaralandı. Ambulans helikopterle götürülen yaralı da kurtarılamadı. Fotoğraflar: HAKAN GüNGöRDü / dha

Haber: TAYLAN YILDIRIM / Arşivi
HAKAN GÜNGÖRDÜ / Arşivi

AYDIN - İzmir otoyolunda, aynı şeritteki buğday yüklü kamyona arkadan çarpan yolcu otobüsü 15 metrelik şarampole yuvarlandı. Kazada aralarında otobüs şoförü ve görevlisi dahil beş kişi öldü, 28 kişi yaralandı. Kaza yerinde çalan cep telefonlarını kimse açamadı...
 Kaza, dün saat 05.30 sıralarında, Aydın- İzmir Otoyolu Selçuk yol ayrımı yakınlarında meydana geldi. Fethiye’den yolcularını alan Sedat Atar, yönetimindeki Pamukkale Turizm’e ait otobüs Aydemir Yeşilyurt’un kullandığı buğday yüklü kamyona arkadan çaptı. Otobüs, yol kenarındaki bariyerleri aştıktan sonra yaklaşık 15 metrelik şarampole yuvarlandı. 
Otobüs şoförü Sedat Atar, otobüs görevlisi Suat Ünver ile yolculardan Elena Sümeyan, Saniye Güçlü olay yerinde, Emine Gebeş ise ambulans helikopterle kaldırıldığı hastanede öldü. Fethiye’de imamlık yapan Selahattin Ülger, “Otobüsün bir anda sarsıldığını hissettim. Kaza olduğunu anlayarak koltuklara tutunmaya çalıştım. Gürültü içerisinde sürüklendik. Bu sırada uçurumdan yuvarlanmışız. Etraf savaş alanı gibiydi” dedi.
Kazada yaralanan yolcular arasında polis memuru Yaşar Şahin de vardı. Şahin’in akli dengesi yerinde olmayan oğlu Barış’ı hastaneye getiren Güllü Şimşek’e güvenlik nedeniyle refakat ettiği öğrenildi. 

Üç tarım işçisi öldü
Tarım işçilerini taşıyan bir kamyon da İzmir’in Kiraz ilçesi yakınlarında devrildi. Kamyon kasasında balık istifi taşınan 65 işçiden üçü öldü. 15’i yaralandı.