@idrisemen

Öner'i panzer mi ezdi?

Öner'i panzer mi ezdi?
Öner'i panzer mi ezdi?
Diyarbakır'da, polise bombalı saldırı yapmak üzereyken elindeki bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetiği iddia edilen Şahin Öner'in, ölümü hakkında aile ve tanıklar farklı konuşuluyor. Öner'in panzer çarpması sonucu hayatını kaybettiği iddia ediliyor.
Haber: İDRİS EMEN - emenidris@gmail.com / Arşivi

İSTANBUL - Diyarbakır ’ın Yenişehir İlçesi Şehitlik Mahallesi’nde 10 Şubat pazar akşamı saat 20.30 sıralarında gösteri yapan çocuklar ile polis arasında çıkan çatışmada Şahin Öner (20) adlı vatandaş hayatını kaybetti. Öner’in ölümüyle ilgili açıklama, 'gösteri sırasında lastik yaktıktan sonra el yapımı bomba ile polise saldırmak üzereyken elindeki bombanın patlaması sonucu' hayatını kaybettiği yönünde oldu. Basında da bu yönde bilgiler yer aldı. Ancak Şahin Öner’e ait olduğu iddia edilen ve sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda ölüm sonrasında vücutta patlamaya ilişkin izlerin bulunmaması kafaları karıştırdı. Morgda çekilen fotoğraflarda Öner’in elleri, göğsü ve kafasının sağlam olduğu ancak vücudunun değişik bölgelerinde yara izleri olduğu görüldü. Olay sonrasında otopsi için oğlunun cesedini inceleyen baba Mehmet Şirin Öner ise oğlunun panzer altında kalarak hayatını kaybettiğini iddia etti. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.


AVUKAT OLMAK İSTİYORDU


Oğlunun henüz lise son sınıf öğrencisi olduğunu ve üniversiteyi kazanmak için dershaneye gittiğini söyleyen inşaat işçisi baba Mehmet Şirin Öner, “Pazar günü işe gittiğimde oğlum evde oturuyordu. Akşamleyin saat 8-9 civarında bana oğlumun öldüğünü söylediler” dedi. Baba Öner, “Olay yerine gittiğimde oğlumun cenazesi hastaneye kaldırılmıştı. Hastane morgunda oğlumun cesedini iyice inceledim. Sol kulağı yoktu. Ancak elleri, göğsü sapasağlamdı. Ayakları ise ezilmişti. Hastaneden adli tıp raporu istedik fakat raporu alamadık” diye konuştu. Mehmet Şirin Öner, “Ölüm şeklini ancak Adli Tıp raporuyla öğrenebiliriz. Görgü tanıkları ise panzerin oğluma çarptığını ve panzer altında kalarak hayatını kaybettiğini söylüyor. Şahin en büyük çocuğumdu” dedi.