@idrisemen

Öner'i panzer mi ezdi?

Öner'i panzer mi ezdi?
Öner'i panzer mi ezdi?
Diyarbakır'da, polise bombalı saldırı yapmak üzereyken elindeki bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetiği iddia edilen Şahin Öner'in, ölümü hakkında aile ve tanıklar farklı konuşuluyor. Öner'in panzer çarpması sonucu hayatını kaybettiği iddia ediliyor.
Haber: İDRİS EMEN - emenidris@gmail.com / Arşivi

İSTANBUL - Diyarbakır ’ın Yenişehir İlçesi Şehitlik Mahallesi’nde 10 Şubat pazar akşamı saat 20.30 sıralarında gösteri yapan çocuklar ile polis arasında çıkan çatışmada Şahin Öner (20) adlı vatandaş hayatını kaybetti. Öner’in ölümüyle ilgili açıklama, 'gösteri sırasında lastik yaktıktan sonra el yapımı bomba ile polise saldırmak üzereyken elindeki bombanın patlaması sonucu' hayatını kaybettiği yönünde oldu. Basında da bu yönde bilgiler yer aldı. Ancak Şahin Öner’e ait olduğu iddia edilen ve sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda ölüm sonrasında vücutta patlamaya ilişkin izlerin bulunmaması kafaları karıştırdı. Morgda çekilen fotoğraflarda Öner’in elleri, göğsü ve kafasının sağlam olduğu ancak vücudunun değişik bölgelerinde yara izleri olduğu görüldü. Olay sonrasında otopsi için oğlunun cesedini inceleyen baba Mehmet Şirin Öner ise oğlunun panzer altında kalarak hayatını kaybettiğini iddia etti. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.


AVUKAT OLMAK İSTİYORDU


Oğlunun henüz lise son sınıf öğrencisi olduğunu ve üniversiteyi kazanmak için dershaneye gittiğini söyleyen inşaat işçisi baba Mehmet Şirin Öner, “Pazar günü işe gittiğimde oğlum evde oturuyordu. Akşamleyin saat 8-9 civarında bana oğlumun öldüğünü söylediler” dedi. Baba Öner, “Olay yerine gittiğimde oğlumun cenazesi hastaneye kaldırılmıştı. Hastane morgunda oğlumun cesedini iyice inceledim. Sol kulağı yoktu. Ancak elleri, göğsü sapasağlamdı. Ayakları ise ezilmişti. Hastaneden adli tıp raporu istedik fakat raporu alamadık” diye konuştu. Mehmet Şirin Öner, “Ölüm şeklini ancak Adli Tıp raporuyla öğrenebiliriz. Görgü tanıkları ise panzerin oğluma çarptığını ve panzer altında kalarak hayatını kaybettiğini söylüyor. Şahin en büyük çocuğumdu” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/1120925112092514

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  RadikalGökhana ve onun gibi zihniyete sahip olanlara - hakki047

  ben kolay kolay yorum yazmam çünki gereksiz o kadar çok insan var ki hangisine yazacaksın ama bu olayda kendimi tutamıyorum radikalgökhan adlı zaat ne saçmalıyorsun yok bomba elinden çıktığında da yok patlamadan ölmüş de bilmem ne bilmem ne sen ne diyorsun yahu ALLAH aşkına ben diyarbakırlıyım olay nasıl oldu kim yaptı burdaki halk olarak biliyoruz.olay akrep adlı zırhlı aracın şahin ÖNER'i ezerek oldu söylendiği gibi patlama filan yok orda hiçbir bomba yok parmakları kopmuş dediler fotoğraflara bakıyorsun el de birşey yok yaw ne olur insanca düşünün bir kerede ne olur bu mazlum halkın acılarını anlayın bir kez olsun empati kurun ne olur neolur insanca düşünün bir kere ne olurrrr.Basına diyecek bişey yok zaten radikal ise haberi hemen hemen 15 saat geçtikten sonra yeni verdi oda iddialar üstünden direk doğruyu söylemedi yine olay açık ve net polisin ezmesi sonucu o genç yaşamını yitirdi henüz 19 yaşındaydı dolu dolu bir genç bir insan....

  Medya ve yalan haberler - lilan

  Türk medyasinda sürekli var olan bir durum, birileri medyaya masa başnda hazırlanmiş haberler servis ediyor ve onlar da haberi ayni kelimelerle kamuoyuna dogruymuş gibi sunuyorlar.

  Örgüt Propagandası - RadikalGokhan

  Sosyal medyada dolanan fotoğrafları ben de gördüm. Kafasının bir kısmı parçalanmış ve babasının söylediği gibi bir kulağı kopmuş. Böyle bir hasar araç tarafından ezilme ile oluşmaz. Muhtemelen polise atmaya çalıştığı bomba elinden çıktıktan kısa süre sonra kafa hizasında infilak etmiş ve ölümüne neden olmuş. Yasadışı bir gösteride polise mukavemet ederken hayatını kaybeden bu insan polis aracı tarafından ezilerek öldürülseydi de polis bunu inkar etmezdi. Daha önce böyle gösterilerde polis araçları tarafından ezilerek hayatını kaybeden kişiler oldu ve bunlar saklanmadan ölüm nedenleri açıklandı.

  polis öldürdü medya gizledi - Apo1903

  resimde ve görgü tanıklarının ifadelerinde görülüyorki bu kürt genci bomba atarken değil polis panzeriyle ezilmiş ve can vermiş bütün medya aynı yalan haberi verdi yani polis öldürdü medya gizledi ve hala birkaç gazete hariç hiçbir gazetede haberin aslı yayınlanmamış durumda hala saklanıyor devletin polisi kürt gencini öldürsün medya saklasın hastane otopsi raporunu kıyafetlerini bile saklasın sonra barış süreci var barış olucak diye naralar atılsın meydanlarda bizde buna inanalım

  biz Diyarbakirda - Fidel Cinar

  Ben cenazeyi gormesem panzerin carptigini ve yarali sekilde goturuldugunu gormesek TC basinin bu haberlerine inanacagiz. Allah askina bir kurdun kani daha aydinlik turkbasinin eline bulasmistir. 24 saattir basina bakinca kurtler biraz daha uzaklasiyir turkiyeden. Tarafsiz kurtleride PKK ye yanastiriyorsunuz buravo.

  sadece o kadar mı? - Efendisiz65

  bu haberi hazırlayan pekala görgü tanıklarına da ulaşabilirdi. bu çocuk hastahaneye yine zırhlı polis aracına bindiriilerek götürüldü ve araca yakapaça çekilirken de yaşıyordu görgü tanıklarının anlatımı bu. yani üzerinde bomba patladığı iddia edilen çocuk her ne hikmetse "tecrübesiz" polis tarafından ikinci bir bomba ihtimali endişesini umursamadan yakapaça akrep tipi zırhlı polis aracına bindiriliyor ve toplum olarak biz de bunu yutuyoruz. o çocukta bomba patlamış olsaydı bırak polis onu panzere bindirsin bütün emniyeti oraya yığmadan yanına bile yaklaşmazlardı bilmiyormuyuz sanki. kimi kandırıyorsunuz yahu. polis yeni bir cinayete daha imza atmış işte...

  x - Orda olmayan adam

  Lütfen bu konunun üstüne gidin sayın editör.