'Onlar faiz lobisinin neferi oldu'

'Onlar faiz lobisinin neferi oldu'
'Onlar faiz lobisinin neferi oldu'
Samsun'da konuşan Erdoğan, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye yola çıktılar, faiz lobisi neferi oldular" dedi.

Samsun’da ‘Milli İradeye Saygı’ mitinginde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , muhalefeti ve Gezi Parkı eylemlerini eleştirmeye devam etti. “Onlar milyonlarca tweet atsınlar, bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar” diyen Erdoğan, polise de zulüm edildiğini söyledi ve “Polisimiz görevini yaptı. Hataları da olabilir. Bakanlığımız bu konuda çalışma yapıyor. Rahat dur biber gazı sıkmasın polis. Sen rahat durdun da polis gaz mı sıktı?” dedi. Erdoğan mitingde özetle şunları söyledi:
HESAPLARI ALTÜST EDER: Sizin şu gür sesiniz var ya Türkiye üzerinde hesabı olanların planlarını bozmuştur. Televizyonlardaki yayınları falan hiç kafanıza takmayın. Bunlar İstanbul’daki muhteşem karşılaşmayı görünce oyunları bozuldu, hesapları altüst oldu. Onlar milyonlarca tweet atsınlar, bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar. Onlar yıksınlar, bizim tek bir ‘la havle’miz bütün tuzağı bozar. Onlar camiye ayakkabıyla girsinler, camilerimizde içki içsinler, başörtülü kızlarımıza el uzatmaya kalksınlar, bu milletin bir duası onların bütün hesaplarını altüst eder. Bu milletin sabrı her şeye galip geldi, kurulan tüm tuzakları alt-üst etti.
CHP ELEŞTİRİSİ: CHP zihniyeti çöptür, kirliliktir, susuzluktur, hava kirliliğidir, bereketsizdir. Onlar iktidarken bu ülkede yağ, ekmek kuyrukları vardı. Şu anki genç kardeşlerim AK Parti iktidarında tokluğu gördüler. Yokluğu bilmiyorlar. O yüzden ayırt edemiyorlar. O gençlere seslendim; Bu AK Parti iktidarında göremediğiniz ne? Söyleyemediler bir şey. Hatta bir tanesi ‘Başörtüsü yüzünden yurtdışına çıktım. Ülkeye sizden sonra döndüm’ dedi Hani özgürlüktü? Bu sabah bir baktım. CHP’liler toplanmış bir araya özgürlükten bahsediyor. Ne özgürlüğü ya. Sizin olduğunuz yerde özgürlük mü olur. Özgürlük AK Parti iktidarında başladı. Karşımızda CHP, MHP vardı. Onlara rağmen bu mücadeleden millet olarak galip çıktık.
BİKİNİLİ ÇILGINLAR ÇIKIYOR Elinde molotof olan, taş olan teröristi bunlar sempatik gösterdiler. Ama Samsunlu bacılarım, ninelerim; bunlar Zahide Nine’nin kahramanca haykırışını hiç dile getirmediler. Yakıp yıkanları afacan çocuk : gibi gösterdiler. Ama polisin sabrını, milletin vakarını hiç göstermediler. Olayın başından itibaren sürekli yalan söylediler, manipülasyon yaptılar, hukuku ayaklar altına aldılar. Şimdi Taksim’e bakıyorsunuz. Bikinili çılgınlar çıkarıyorlar. Bu toplum bu mu ya. Sipariş bikiniliyi Taksim Meydanı’na çıkarıyorlar. Tahrik etmek için, bu toplumun sabrını taşırmak için bunu yapıyorlar.
MÜFTÜNÜN KARISI: CHP’liler ne kadar ilkesiz. Biri utanmadan çıktı ‘müftünün karısıyım’ diye ortaya çıkıyor, başına da örtü takmış. Aman bu oyunlara gelmeyin. CHP’nin geçmişinde çoktur bu oyunlar. Bu kadının ikiyüzlülüklerini gördük. Şişli Belediyesi’nde çalıştığını gördük. Bunların ne kadar çaresiz olduklarını gördük. Polise eylemde küfreden, gençlere para veren CHP örneklerini de gördük.
BREZİLYA’DA AYNI OYUN: Brezilya’da da aynı oyun oynanıyor. Semboller, afişler, Twitter, uluslararası medya aynı Türkiye’de başaramadıklarını Brezilya’da başarabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Şimdi özgürlük diyorlar. Türkiye’de hiçbir dönemde olmadığı kadar özgürlük var. Kimin giydiğine, içtiğine, nerede gezdiğine, tozduğuna karışıyoruz? Herkes istediği gibi giyiniyor. Bu ülkede giyimine karışılan varsa benim başörtülü kardeşlerimdir. Şu olayda bile başörtülü kızlarımız taciz edildi.
FAİZ LOBİSİ: Farkına varamadığınız bir oyunda hepiniz gönüllü bir nefer olarak kullanıldınız gençler, aldatıldınız. ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diye yola çıktılar, faiz lobisinin neferi oldular. ‘Ulusalcıyız’ diye yola çıktılar, Türk bayrağının yakılmasına seyirci kaldılar.
BİBER GAZI: Polisimize yapılan şiddetten, bu millet rahatsız olmaz mı? Kaldırım taşlarıyla saldırdılar. Mecidiyeköy’de silahla ateş ettiler, birini midesinden, birini ayağından yaraladılar. Polisim ateş etti mi? Biber gazı sıktı. Rahat dur biber gazı sıkmasın. Rahat durdun da polis gaz mı sıktı? Polis su sıkmayacak, biber gazı sıkmayacak ne yapacak? Onun görevi o. Önce su, sonra biber gazı. SAMSUN / DHA