Onların evi beş metrekarelik duş

Mehmet ve Serpil Zeybel çifti, üç yıl önce Kocaeli'nin Kandıra ilçesine bağlı Hacılar Köyü'nden yola çıktı. İşsizdiler. 45 yaşındaki baba ve 28 yaşındaki anne, 5 yaşındaki Özge...
Haber: ERGUN AYAZ / Arşivi
EBRU DOĞAN / Arşivi

KOCAELİ - Mehmet ve Serpil Zeybel çifti, üç yıl önce Kocaeli'nin Kandıra ilçesine bağlı Hacılar Köyü'nden yola çıktı. İşsizdiler. 45 yaşındaki baba ve 28 yaşındaki anne, 5 yaşındaki Özge, 7 yaşındaki Esra, 12 yaşındaki Gözde ve 13 yaşındaki Ebru'yla bir süre Marmara depreminden sonra kurulan prefabriklerde yaşadı. Ama oradan da çıkarılınca, Bekirpaşa semtinde buldukları 5 metrekarelik bir konteynıra yerleştiler.
Alanda prefabrik konutlar varken banyo alarak kullanılan konteynırda, 5 aydır yaşama savaşı veren anne Serpil Zeybel çocukları için yardım bekliyor: "Eşim de ben de işsiz olduğumuz için kiralık ev tutamıyoruz, karnımızı çevreden gelen yardımlarla doyuruyoruz. Biz üşümeyi unuttuk ama çocuklarımız çok üşüyor." Anne Zeybel'e çocukları ver diyenler de olmuş: "Onları Çocuk Esirgeme'ye vermemi söylüyorlar, ama ben onlardan ayrılmak değil, ailece insanca yaşayabileceğimiz bir ortamda büyütmek istiyorum."
Çocuksu gülüşünü koruyan Gözde'nin isteği sıcak ev, yemek ve ışık: "Defterimi öğretmenim aldı. Dersleri hava kararmadan bitirmek zorundayım. Işığı olan evimiz olsun istiyorum."


    http://www.radikal.com.tr/7632467632460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.