Onların yüzü artık gülüyor

Altı yıldır böbrek nakli için bekleyen 26 yaşındaki Cennet Karataş'a müjde bayram arifesinde geldi. Aydın'da hayatını kaybeden Rıza Erkap'ın böbreğinin Karataş'a uygun olduğu tespit edildi.
Haber: NEŞAT DİŞKAYA / Arşivi
MİTHAT ÜNAL / Arşivi

İZMİR/MERSİN - Altı yıldır böbrek nakli için bekleyen 26 yaşındaki Cennet Karataş'a müjde bayram arifesinde geldi. Aydın'da hayatını kaybeden Rıza Erkap'ın böbreğinin Karataş'a uygun olduğu tespit edildi. Böbrek nakli yapılan Karataş, "En güzel bayram hediyesini aldım" dedi. Mersin'de de Nazir Doğan, ağabeyi Muammer Doğan'dan nakledilen böbrekle yaşama tekrar 'merhaba' dedi.
Aydın'da 45 yaşında ölen Rıza Erkap'ın organları ailesi tarafından bağışlandı. Yapılan tahliller sonucu Erkap'ın karaciğeri Ali Eyinovası'na kalbi ise Adem Ekici'ye takıldı. Erkap'ın böbreğinin ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tahliller sonucu Cennet Karataş ile uyum gösterdiği belirlendi. Böbrek Karataş'a nakledildi.
Sol böbreğini verdi
Mersin'in Anamur ilçesine bağlı Güleç Köyü'nde oturan 32 yaşındaki Nazir Doğan, iki böbreğini de kaybetti. Nazir Doğan'ın imdadına 43 yaşındaki ağabeyi Muammer Doğan yetişti. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki Organ Nakli Bölümü'nde yapılan ameliyatla Muammer Doğan'ın sol böbreği, kardeşine nakledildi.


    http://www.radikal.com.tr/7620157620150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.