Online Sabıka kaydı nasıl sorgulanır?

Online Sabıka kaydı nasıl sorgulanır?
Online Sabıka kaydı nasıl sorgulanır?
Adalet Bakanlığı e-devlet sistemi üzerinden sabıka kaydı sorgulamayı hizmete açtı. E-devlet ile sabıka kaydı sorgulayabilmek için detaylar haberimizde...

E-devlet sistemiyle sağlanan yeni kolaylıklardan birisi de sabıka kaydı sorgulama. Adalet Bakanlığı tarafından https://www.turkiye.gov.tr/ sistemi üzerinde e-hizmetler başlığı altında açılan sabıka kaydı sorgulama bankacılık ve bir çok işe giriş durumunda büyük önem taşıyor. Üstelik GBT sorgulama işlemi ile e-Devlet sistemi üzerinden alınan sabıka kaydı belgesinin yasal bir geçerliliği de bulunuyor.

 

Nasıl sorgulanır?

E-Devlet sistemi üzerinde yer alan tüm online kamu hizmetlerinde olduğu gibi vatandaşın öncelikle e-devlet sistemine 4 farklı giriş yöntemini kullanarak giriş yapması gerekmektedir.

E-Devlet sisteminin içerisindeki e-hizmetler kategorisi altında  Adalet Bakanlığı’nın ‘Adli Sicil Kaydı Sorgulama’ ekranından kurum türü, belgenin neden verileceği ve belgenin nereye verileceği bilgilerinin eksiksiz olarak girilmesi gerekiyor. Bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra sabıka kaydınızı öğrenebilir ve basılı bir şekilde çıkartabilirsiniz.


ONLİNE SABIKA KAYDI İÇİN TIKLAYIN