Onno Tunç anıtına saldırı

Yalova'nın Armutlu ilçesine bağlı Selimiye Köyü yakınlarında, 1996 yılında uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden besteci Onno Tunç'un anısına, uçağın düştüğü Taz Dağları'nda 3 yıl önce yaptırılan anıt, kimliği belirlenemeyen kişilerce tahrip edildi.

YALOVA - Yalova'nın Armutlu ilçesine bağlı Selimiye Köyü yakınlarında, 1996 yılında uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden besteci Onno Tunç'un anısına, uçağın düştüğü Taz Dağları'nda 3 yıl önce yaptırılan anıt, kimliği belirlenemeyen kişilerce tahrip edildi. Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği'nin (MAGDER) 'Bahar Şenliği' kapsamında düzenlenen kır yürüyüşüne katılan dernek üyeleri anıtın tahrip edildiğini görünce, durumu yetkililere bildirdi. Yetkililer Yalova Belediyesi tarafından yaptırılan anıta saldıranların tespit edilip yakalanması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.
Yalova Belediyesi'nce yine Onno Tunç anısına kent merkezinde yaptırılan heykel de daha önce iki kez tahrip edilmişti. Bir yıl önceki son saldırıda heykel, taşlanmış ve büyük zarar görmüştü. Zarar gören heykel daha sonra onarılırken saldırganlar tespit edilememişti.


    http://www.radikal.com.tr/7464997464990

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.