Onur'lu davranışa acı son

Gaspetmek için kaçırdıkları 28 yaşındaki Alper Alpçoğay'ı serbest bırakan 23 yaşındaki Onur Yıldırım'ı öldüren iki arkadaşı...
Haber: NEŞET KARADAĞ / Arşivi

ADANA - Gaspetmek için kaçırdıkları 28 yaşındaki Alper Alpçoğay'ı serbest bırakan 23 yaşındaki Onur Yıldırım'ı öldüren iki arkadaşı, 20'şer yıl hapis cezası aldı
Daha önce gasp yüzünden 22 yıl ağır hapis cezası alan 23 yaşındaki Serdar Ayhan'la arkadaşları 23 yaşındaki Onur Yıldırım ile 20 yaşındaki Hasan Demirdilmaç 3 Temmuz 2004'te Alper Alpçoğay'ı kaçırdı. Grup, Alpçoğay'ın ellerini ve ayaklarını bağladı ve kredi kartıyla alışverişe çıktı. Nöbetçi olarak da Onur Yıldırım'ı yanında bıraktılar. Yıldırım bir süre sonra, yaptıkları işin yanlış olduğunu düşünerek Alpçoğay'ı serbest bıraktı ve arkadaşlarını arayıp bunu söyledi.
Bunun üzerine çılgına dönen Ayhan, Sarıhuğlar Köyü'nde buluştukları Yıldırım'ı tabancayla öldürdü. Serbest kalan Alpçoğay ise karakola giderek gasp edildiğini bildirdi.
'Kazayla öldürdüm' dedi
Olayla ilgili yakalanan Ayhan ile Demirdilmaç tutuklandı. Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasında önceki oturumlarda "Psikolojim bozuk" diyerek susma hakkını kullanan Ayhan, Bana bıçak çekti. Ben de tabancamı çektim. Kazayla patladı" dedi. 24'er yıl hapis cezasına çarptırılan sanıkların duruşmadaki iyi halleri dikkate alınarak cezaları 20'şer yıl hapse indirildi. Duruşmaya gelen öldürülen Yıldırım'ın annesi 54 yaşındaki Zahide Yıldırım sanıklara cezayı az bulduğunu söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7674297674290

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.