Operasyon dosyası Zekeriya Öz'den alındı

Operasyon dosyası Zekeriya Öz'den alındı
Operasyon dosyası Zekeriya Öz'den alındı
Türkiye'yi sarsan büyük rüşvet operasyonu soruşturmasına ikinci şok müdahale geldi. Soruşturmaya ek Savcıların koordinasyonunu yürüten Başsavcıvekili Zekeriya Öz dosyadan alındı. İddiaya göre dosyaya Başsavcı Turan Çolakkadı bakacak.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

İSTANBUL - Türkiye 'yi sarsan büyük rüşvet operasyonunu yürüten polis müdürlerinin görevden alınması sonrasında soruşturmaya ikinci bir şok müdahale daha geldi. Soruşturmaya ek savcı görevlendirilmesinin ardından savcıların koordinasyonunu yürüten Başsavcıvekili Zekeriya Öz de dosyadan alındı. İddiaya göre dosyaya Başsavcı Turan Çolakkadı bakacak.

Dün Hatay’daki seçim çalışmalarını yarıda keserek Ankara ’ya dönen Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Ankara da toplantı üstüne toplantı yaptığı öne sürülüyor. Ergin’in savcıları görevden aldıracağı iddiası üzerine kamuoyunda yoğun tepki oluştu. Tepkiler nedeniyle değişiklikten vazgeçildiği belirtilirken, ikinci bir formül olarak soruşturmaya yeni cumhuriyet savcılarının eklendi. Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le dün Ankara’ya döndüğünü doğrulamış, "Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’ndaki (HSYK) odamda bir saat çalışıp ayrıldım" demişti.

Fatih Belediyesi'ne 'ölüme sebebiyet verme' soruşturması

DOSYA ARTIK BAŞSAVCIDA

Ergin’in HSYK mesaisi sonrası bugün sabah saatlerinde İstanbul Başsavcılığında yeni savcı görevlendirmesiyle ilgili çalışmaların başladığı öğrenildi. Dün Başsavcı Turan Çolakkadı yaptığı açıklamada ‘soruşturmanın koordinesini bir başsavcı vekili arkadaşımız yapıyor’ demişti. Soruşturmada koordinasyonu sağlayan Zekeriya Öz’ün yerine koordinasyonu Turan Çolakkadı’nın bizzat yapacağı ileri sürüldü.

Operasyonu başlatan fotoğraf: Facebook'ta balya balya dolar!


  http://www.radikal.com.tr/1166821116682114

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Lego Yargı... - _poseidon_

  Yargı hükümetin elinde oyucak gibi. İstediği şekle sokuyor..

  yeni atanan savcı - Veci

  turan çolakkadı, akp'yi adliye önünde protesto eden avukat grubunun üzerine polis salmak suretiyle 72 avukatı gözaltına aldıran savcıdır. AKP geçte olsa Dosyaya el attı anlaşılan, ne kadar ADALETLİ KALKINIYORUZ bee.

  İSPAT - ETHİCAL

  Yolsuzluklar ve hırsızlıklar KANITLANDI: 24 saat içinde 5 emniyet müdürü bir savcı görevden alındı.

  Görevden alma - Turkuvaz

  Bizi yönetenlere bakın. bizi yargılayanlara bakın. tam anlamıyla rezillik. Skandal. Utanma arlanma da yok. Küçük çocuklar gibi birbirleriyle dövüşüyorlar, vuruşuyorlar. O onun kafasını yarmaya çalışıyor, öteki karşısında olanın kafasını gözünü oyuyor. Bu hükümetin veya bizi yönetenlerin ciddiyeti, yönetme kabiliyeti artık kalmışmıdır ? Onu sormak lazım. işte spiritual şekilde veya spritüel düşüncenin sınırlarını da aşarak kurumları yönetmeye kalkmanın sonucudur bunlar.

  Adalet! - düşgünce

  akepe neydi? adalet ve kalkınma partisi! Şimdi anladınız mı bu isim neden seçilmiş? Adalet ellerinde, akepe ve yandaşları hızla 'kalkındı'lar, doğru. Adalet yerlerde. Hak, hukuk işkence altında linç edilmiş, eli-kolu heryere uzanan ve tüm yasaları hiçe sayan akepe-erdoğan ve yandaşları, halkı unutup kendilerini kurtarma çabasında. Dün akşamdan beri yapılan tüm hamleler, bu soruşturma ve operasyonların daha tepelere uzanmasını engelleme adınadır. Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgunlarını görünen o ki akepe yapmış. Bu parti ve bütün milletvekilleri, halkı kandırmak, adaleti ve yargıyı kendi amaçları doğrultusunda kullanmak suçundan yargılanmalı ve cezayı halk vermelidir. Türkiye Cumhuriyeti'ni bu ahlaksızlık çemberinden kurtarmak yine halka düşer. Dün meclisin önünde 'açım' diye haykıran ve kendini yakan vatandaşı bir düşünün. Van'da deprem sonrası konteynır evlerden atılan depremzedeleri, yalınayak titreyerek okula giden çocukları düşünün. Gezi'de katledilen halkı düşünün. O katlin ardından polislere verilen primleri ve bizzat başbakan'ın 'emri ben verdim' demesini ve destan yazan polisleri. Düzmece delillerle hapse atılan askerleri, yazarları. Bu hükümet-iktidar halk için hizmet edebilirmi allah aşkına? Uyanın kardeşlerim. Uyanın, hep beraber sifonu çekelim bunların üzerine. Ait oldukları yere... Yetmez ama evet diyenler; Bu yolsuzluğa sizde ortak oldunuz..

  Goz gore gore - xce

  Turkiye daha once cok soyuldu. Ama hic bu kadar goz gore gore ustu ortulmeye calisilmamisti. Hic bu kadar utanmaz insanlar tarafindan soyulmamistik. Bu acidan bir ilk.

  Az Hasar İçin! - haysan

  Ne kada az hasarla çıkarsak o kadar iyi diyorlar, tabii biliyorlar milyonların gözü üstünde, olay tamamen örtbas edilirse ikinci ve ilkinden daha büyük bir gezi olacak! Eh bu sefer bil çaldık çırtık ey yüzde ellim çıkın sokağada denemez! Bakanların istifası akp'ye bir nebze olsun nefes aldırır ama hemen öyle ilk günden istifa edersen işi ABD İsrail'e bağlayamazsın. Zor bir denklem... Bari iş büyümesin atakları bunlar!!! Az hasar için Savcı Feda Olsun!