Operasyon gerekçesi: Süreci korumak

Operasyon gerekçesi: Süreci korumak
Operasyon gerekçesi: Süreci korumak
BDP heyetinin Kuzey Irak'a gidişi öncesinde TSK'nın bölgedeki PKK kamplarını bombalaması "Çözüm süreci sürerken TSK operasyonu ne anlama geliyor" tartışmasını başlattı

ANKARA – Ankara’daki yetkililer, operasyonun bazı askeri üslere saldırmaya hazırlanan PKK gruplarına yapıldığını, sözkonusu grupların süreci sabote etmek istediğine dair istihbarat alındığını ifade ettiler.

BAZI BÖLGELERDE PKK’LI GRUPLARIN TOPLANDIĞI TESPİT EDİLDİ

Edinilen bilgiye göre ABD tarafından kullanılan predatörlerden gelen anlık istihbarat görüntülerinde bazı bölgelerde PKK’lı grupların toplandığı tespit edildi. Bölgedeki insan istihbaratı kaynakları da bazı grupların sınır boylarındaki askeri üslere saldırı hazırlığı yaptığı bilgisini ilettiler.

AMAÇ SABOTAJ HAZIRLIKLARINI ÖNLEMEK

Ankara’da yapılan değerlendirmede, sözkonusu grupların Kandil’den bağımsız hareket ettiği görüşü hakim oldu. Üst düzey bir yetkili, “Bu sabahki operasyondan sonra herkes ‘bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, çözüm sürecinde operasyon mu olur’ sorusunu sordu ama operasyonun asıl amacı süreci korumak. Sabotaj hazırlıklarını önlemek” yorumunu yaptı.


  http://www.radikal.com.tr/1123248112324811

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Burasi Boyle.. - dino_1508

  Burasi boyle asirlardir..Ermenileri ,osmanli oldurmedi diyorlar,Rumlari biz yagmalamadik diyorlar,suryanileri,Ezidileri,biz koruduk diyorlar.Kurtleri (yandas) aga zulmunden kourmak için oldurduk diyorlar.Buna da sadece kendileri inaniyor.Taabi huriyet,sabah ,Milliyet,vb.okuyanlarda inaniyor.Kisin butun avantajlarini kulanarak odunç aldiginiz teknoloji ile ha bire saldiriyorsunuz.Guya karsi taraf baharda belini dogrultmamali.Ama ne kadar da oldurseniz yerlerine geçeceklerin onunu alamasiniz.Onlar sizden hak degil bagimsizlik talep edecek..

  Süreci desteklemek miş!!! - testereci

  Yahu bari yalanınız biraz kaliteli olsun da zekanızdan şüphelenmeyelim...Milleti iyice salak bellemeyin...Şu bizim istihbarat "uludere" de 35 suçsuz gencin öldürülmesi olayında da çok sağlam bilgi vermişti değil mi???

  PROVOKASYON BAHANESİ,OPERASYON - m.rozbilen

  Seni provokasyonu önlemek için öldürüyorum demekle operasyon yapmak arasında ne fark var? Barış görüşmeleri ve çözüm süreci girişimleri ne için? Adam ölmesin,analar ağlamasın.Provokasyonu öneleyeceğim diye adam ölmeye ve analar ağlamaya devam edecekse ne anlamı var o zaman? Unutmayalım her ölüm bir başka ölüme sebeptir.Bunlar intikam duygularını kamçılamaktan başka bir işe yaramaz,sürgit devam eder.Sağduyu ve akıl en iyi yoldur.

  Öcalan'ın arkadaşlarını öldürerek süreci korumak! - cennetkursunu

  Son iki aydır yapılan bombardımanlarda 11 gerilla öldü. Bunların hepside Erdoğan'ın 'ülkeyi terketsinler' dedikleri PKK'lilerin gidecekleri Federal Kürdistan Bölgesi'nde oluyor. Hal böyle iken yapılana'süreci korumak' demek o gerillaların anne-baba, akraba, arkadaş, yoldaş, kısacası bir bütünen Kürt halkı ile alay etmektir, hakaret etmekdir. Yarın PKK'liler de bomba patlatmaya başlasa hiç ama hiç şaşmayacağız.

  PKK tek PKK mı? - serversev

  PKK tek bir örgütlenme değildir ki, hala bazı yorumcular bunu anlamamış. Bugün İran'la görüşen bir yüzü, Suriye istihbaratına yakın bir yüzü ve başka fraksiyonlara da sahip olan büyük bir örgüt. Örgütte bazı liderler birbirlerine karşı korumalı yaşıyorlar. PKK ile hareket edebilecek İran, Suriye veya Rus istihbaratının tezgahlıyacağı kanlı bir karakol baskını sürece atılan esas bir nükleer bomba olur. Sanki bu gerçekler yokmuş gibi yazmayın. Üstelik bu görüşme süreçlerinde ABD istihbaratının işin içinde olmadığını inanan varsa çok çockmuş derim. PKK nın yeni misyonu İran'a karşı olmak olacak. Bunun istihbaratını alan İran zaten açıkça söyledi, bunun anlaşması da yapılıyor dedi. Kısacası İranlıların süreci baltama istediği olmadığını kimse söyleyemez. Bu meseleyi uluslar-arası sistemden bağımsız görmek tam bir körlüktür. Sorunun çözümünü isteyenler sadece ülkedeki yapıyla değil aynı zamanda bu sisteme karşı da mücadele etmek zorunda.

  yalanlar - jooma

  bu zihniyetle gelecek olan barış beni çok ciddi kaygılandırmakta. başka bir stratejileri var bu mümin arkadaşların onların barışı başka! ama akp bilmeli ki bu barış sürecini bir şekilde gerçekleştiremezse hiç bir kesime yaranamaz bu saatten sonra

  Cok Düsünceli - aliselvi

  Devletin ne kadar düsünceli ve sevecan oldugunu bu olayda daha net görebiliyoruz. Siz bizi aptalmi saniyorsunuz. Bu baris böyle gelmez biri size elini uzatacak hem dövecek hemde bir kardesiz diyeceksiniz iste bunu kimse kabul etmez. Günlük yasamda bile bir insani ikna etmek icin bin dnir tatli söz söylenir.. Ben Pkk militani olsam bunu böyle kabul etmezdim