OPERASYON YANKILARI

Kılıçdaroğlu : Dikkatle izliyoruz
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Radikal yazarı Murat Yetkin’e şu açıklamayı yaptı: “Sabah ilk işleri, operasyondaki polis müdürlerini görevden almak oluyor. Süreci dikkatle izliyoruz. Herkes de dikkatle izlemeli. Biz kimseye önyargıyla bakmıyoruz, ama bu soruşturmanın sonuna kadar götürülmesini istiyoruz.”

Demirtaş: Siyasi rekabet gibi
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, başlatılan büyük rüşvet operasyonunu desteklediklerini, hırsızlık, yolsuzluk, ahlaki çöküntü nerede varsa üstüne gidilmesi gerektiğini söyledi. Demirtaş, soruşturmada adı geçen bakanların gerekirse istifa etmelerini isterken, son gelişmelerin ‘temiz eller operasyonu’ndan çok ‘siyasi rekatebete’ benzediğini söyledi.

Türkeş: Şeffaflık için kıymetli
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, başlatılan operasyonun Türkiye’de AK Parti iktidarı tarafından yürütülen, partilerinin de yıllardır dikkat çektiği talan ve yağma hareketlerinin üzerine bugünden itibaren kararlılıkla gidileceğinin açık işareti olduğunu belirtti. Türkeş, “Söz konusu hamle, hiç kuşku yoktur ki, demokrasimizin şeffaflığı açısından fevkalade kıymetlidir” dedi.

Koç: Yargının yanındayız
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, önceki gün İstanbul’da başlayan büyük yolsuzluk operasyonunda oğlu gözaltına alınan 3 bakanı istifaya çağırdı. Emniyet müdürlerinin görevden alınmasını değerlendiren Koç, “Hırsızlık ve yolsuzluklarla ilgili görevini yerine getirmeye çalışan, tüm iktidar baskılarına karşın direnen tüm emniyet görevlilerinin ve yargı mensuplarının yanındayız” dedi.