Operasyona 2 yeni savcı atandı

Operasyona 2 yeni savcı atandı
Operasyona 2 yeni savcı atandı
Yolsuzluk operasyonunda 2. gün: İki yeni savcı göreve başlıyor...

Radikal.com.tr - İstanbul merkezli olarak dün başlayan ve 3 bakan oğlunun da gözaltına alındığı yolsuzluk, rüşvet ve altın kaçakçılığı operasyonuna 2 yeni savcı atandı. Dün akşam HSYK'nın mevcut savcıları görevden alacağı iddiaları ortaya atılmış ancak yalanlanmıştı. Bugünse soruşturmanın aynı savcılarla devam edeceği ancak iki yeni savcının daha görev alacağı öğrenildi.

Operasyon dosyası Zekeriya Öz'den alındı

Fatih Belediyesi'ne 'ölüme sebebiyet verme' soruşturması

Operasyonu başlatan fotoğraf: Facebook'ta balya balya dolar!

Ayakkabı kutusunda 4,5 milyon dolar bulundu

İşte emniyetteki depremin perde arkası

Operasyon dünya basınında

Türkiye'yi sarsan operasyonun gazete manşetleri

Üç bakana rüşvet suçlaması

'Bakırköy 46' sorgulanıyor

Marmaray'ın çökme riskine rağmen inşaata izin verdiler


  http://www.radikal.com.tr/116680211668027

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Beklenen oldu... - futbol

  AKP den beklenen hamle zaten buydu,emniyet müdürlerinive savcilari degistirmeyle olayin üstünü kendi adamlariyla kapatmak...ayni balyoz ve ergenekon davalarinda oldugu gibi.kendi istedikleri sonuc cikana kadar degistirecekler.zira bunlar istifa diye bir kavram bilmezler.düsünün üc bakan ve cocuklari ve daha niceleri kimbilir daha neler var!!!dilinden hic düsürmedikleri demokrasinin ilk kurali halbuki herhangi bir yolsuzlukta hemen istifadir.

  Ne gulunc ve utanilmaz saka gibi beceriler! - vallagrande58

  Ben basit bir vatandas olarak gulerim sizin halinize beyler! Milleti daha fazla kandirmayin lutfen.

  operasyona 2 yeni savcı atanması hk. - runekson

  yargı ve emniyet hakkın ve haklının korunmasına mı hizmet edecek, yoksa haksız ,hırsız ve dolandırıcının mı korunmasına hizmet edecek toplumda infial uyandırmasın diye haklı emniyet personelinin görevden alınması iç işleri bakanının görevini yapamadığını ayrıca soruşturulan şüphelilerden birinin iç işleri bakanının oğlu olması işin iyice tuzu biberi gibi görünüyor, şerefli bir iç işleri bakanı bu durumda tarafsız kalamayacağını beyan ederek görevden çekilmesi soruşturmanın selametle yürütülmesine öncülük etmesi gerekir.

  hükümet panikle olaya el atiyor - meftun1917

  emniyet müdürlerini görevden al savcilari görevden alamayacagin icin olaya dahil olacak kendi savcilarini ata bu olaylar zaten biliniyordu hükümetin yapmis oldugu operasyonlarlada isin basbakana kadar ulasacagi korkusunun ve savcilarin elinde ne oldugunun bilinmemesi yatiyor yani operasyonun icine adam sizdirdilar bilgilerden belgelerden haberdar olup engelleyecekler yada engellemeye gayret edecekler bu acikca sunu gösteriyorki isin icinde cok pislik var ve ne yazikki halkimiz bunu ögrenemeyecek aslinda su ana kadar ortaya cikanlar bile bu iktidari yerle bir etmeli ama ben bu akp tabanina bu kadar güvenmiyorum basin medya susturulmus sayistay raporlari iptal yargi kimlerin elinde belli degil yolsuzlukla suclanan bakanlarin cocuklari göz altinda bakanlar hala görevde ve olaya müdahale ediyorlar kisacasi bu olay nasil sonuclanirsa sonuclansin benim icin tek sonuc cikacak oda bir cok yolsuzluk var ama saklaniyor saklanmasi icinde hersey yapilacak en bastada basbakan ve ailesi bu islerin icinde hicmi sorgulamaz bu halk isci emeklisi bir insan nasil olurda dünyanin sayili zenginleri arasina girer 11 yilda emek vererek alin teriyle milyar dolar kazanmak mümkün degil biz acliktan ölüyoruz asgari ücretle cirpiniyoruz onlar bizden caldiklari milyar dolarlarla sefa sürüyorlar kul hakki tüyü bitmemis yetimin hakki her türlü hak hukuk kural ihlali adaletsizlik söz konusu yeter artik be türkiyem yeterince uyudun uyan artik uyannnn!!

  hsyk - aharasa

  hsyk vesayetten kurtarıldı öyle mi? hayır bir vesayetten alındı diğer vesayetin altına sokuldu. yine büyük bir komedi, korkunç bir hukuksuzluk oynanıyor. ancak tayyibin seçmeni iktidarı kaybetme korkusuyla tüm bu ortaya çıkanlara, yolsuzluklara ve hukuksuzluklara rağmen gidip tayyibe oy vermeye devam edecek. korkmayın, artık türkiye o türkiye değil. cunta artık geri gelemez. tayyibe vermeyin oy. bırakın demokrasinin d siyle alakası olmayanlar iktidar olmasın. demokrasiye bir şans verin.

  hukuk devetinde işler böyle yürür - bizeke

  Ortada iki fikir var. Birilerine göre bu cemaatin işi.Dış güçlerden de yardım alarak bu olayı tezgahlamıştır diyor. Ancak ortada iddia ediilen ve şu anda yargıda olan hayli endişe verici iddialar var.Bu konunun kimin veya kimlerin hazırladığı önemli değil.Zira ortada adli makamlara intikal eden suçlamalar mevcut.İster o yapsın ister bu yapsın ,önemli değil.Bakalım iddia edilen suçlamalarda yargı ne karar verecek. İşin esası budur.Birilerini bu tezgahı hazırladı diye AKP yi aklamak çok anlamsız.Bu konu bir parti veya cemaat meselesi olmaktan çıkmıştır:Adli bir vakıa haline gelmiştir.Herkezin bu konuyu bu açıdan değerlendirmesi, gereksiz itham ve savunmalardan uzak durması gerekir. Bir hukuk devletnde işler böyle yürür.Siyaset kurumu da yargıçların kararlarını beklemek zorundadır. Bu karalardan sonra halk ,siyaset kurumu ,medya önüne konulan hukuki argümanlarla olaya bakmalı değerlendirmeleri yargıçların verdiği kararlara göre yapmalıdır. Ancak bu yazımı belki de haklı olarak duğru bulmayanlar olabilir.Zira yargı son senelerde çok itibar kaybetmiş,ona olan güven zedelenmiştir.Çok uzun süren tutuklamalar ,suçu sabit olmadan kişilerin itibarını zedelediği gibi hak mahrumiyetlerine de neden olmuştur. Bütün temennimiz bu davalarda bu hukusuzluğun olmamasıdır.

  Leb demeden Leblebinin Anlaşıldığı haber. - Clear

  Önce bir danışayım "Doğru mu anlamışım?" diye,sonra yorum yaparım.Malum,anlamadan yorum yapanlardan değilim,ızdırabım bundan kaynaklanıyor.Ayşe Haber'den anladığıma göre HSYK,NATO'ya iki yeni savcı atamış,doğru mu? "Ettik",mettik,biz de böyle "ettik",napalım?