Operasyona gelen polise yanıt: Benim için geldiyse ne açayım!

Operasyona gelen polise yanıt: Benim için geldiyse ne açayım!
Operasyona gelen polise yanıt: Benim için geldiyse ne açayım!
İstanbul genelinde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyonda bir eve de gelen şube ekiplerine, özel harekat polisleri de destek verdi. Kapı açılmayınca polis, camdan dışarı sarkan birinden aşağıya inip kapıyı açmasını istedi. Ancak bu kişi "Benim için geldiyse ne açayım" diye yanıt verdi!

RADİKAL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şafak vakti İstanbul genelinde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Bağcılar Kemalpaşa Mahallesi'nde bir eve de gelen şube ekiplerine, özel harekat polisleri de destek verdi. Bina sakinlerinden bazıları kapı otomatiği ile apartman kapısını açmak istedi. Otomatik sistem kapıyı açmadı. Kapı açılmayınca polis, camdan dışarı sarkan birinden aşağıya inip kapıyı açmasını istedi. Ancak bu kişi "Benim için geldiyse ne açayım" deyince polis koçbaşıyla kapıyı kırarak binaya girdi. Polisin baskın yaptığı eve girdiği sırada sesler yükseldiği duyuldu. Operasyon kapsamında evin önündeki lüks bir araçta da arama yapıldı. Bu apartmandan hiç kimsenin gözaltına alınmadığı öğrenildi.


OPERASYONA ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ DE DESTEK VERDİ


İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden konvoy halinde araçlarla çıkan polis ekipleri, saat 06.00 sıralarında Beyoğlu'na geldi. Polisler önceden belirlenen Mirmiran Sokak'taki bir deponun çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Zırhlı araçlardan inen Özel harekat polisleri deponun demir kapısını koçbaşı ile kırarak içeri girdi. Bu arada içeride bulunan bir kişi yere yatırılarak üst araması yapıldı. Operasyon devam ediyor. (Sinan Bilgili-Hayati KILIÇ-Ozan URAL/İSTANBUL/DHA)