Operasyonda ikinci dalga geliyor!

Operasyonda ikinci dalga geliyor!
Operasyonda ikinci dalga geliyor!
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda ikinci dalga geliyor...

Radikal.com.tr - Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda ikinci dalga geliyor... İkinci dalga operasyonun 'kara para ve yolsuzluk' iddialarını kapsadığı öğrenildi. Soruşturma  için operasyon talimatının Emniyet'e ulaştığı ifade ediliyor.

Soruşturmayı ise Ergenekon soruşturmasına bakan TMK Savcısı Muammer Akkaş'ın yürüttüğü belirtiliyor. Soruşturma kapsamında arama ve gözaltı talimatının Emniyet'e ulaştığı ifade ediliyor. İddiaya göre önümüzdeki saatlerde operasyon başlayacak. Kamuoyunun yakından tanıdığı isimlere yönelik yapılacağı ifade edilen operasyonun yürütülmekte olan soruşturmadan farklı olduğu belirtiliyor. Emniyet'in nasıl hareket edeceği merak konusu. Geçen hafta da İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıbaş şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmış ancak Emniyet, Arıbaş'ı ifadeye göndermemişti.

EMNİYETTE OLAĞANÜSTÜ DURUM

İstanbul genelinde görevli tüm emniyet müdürlerinin Vatan Caddesi'nde bulunan emniyet binasında toplantı halinde olduğu ifade diliyor. İddiaya göre savcılığın arama ve gözaltı talimatına emniyetin uymadığı ve direndiği ifade ediliyor.

Bu arada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise İstanbul'da Terörle Mücadele Kanunu (TMK) kapsamında yürütülen bir soruşturma veya operasyon olmadığını açıkladı.Radikal yazarları istifaları yorumladı

 


  http://www.radikal.com.tr/116797211679727

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  2010-2014 arası operasyon ve dalgaları - gümüşisis

  o kadar çeşit çeşit ki 10 sene sonra Türkiye siyasetinden sınava gireceklere şimdiden acıyorum resmen

  COLORLESS - COLORLESS

  yolsuzluk bugüne kadar yapıldı da şimdi mi aklınıza geldi yolsuzluk olduğu acaba emniyette görevden alınan insanlar neden görevden alındı? eğer istifa ettiyse bakanlar bundan bu çıkarım yapılır... yolsuzluğu biz yaptık ve sizden gecikmeli olarak özür diliyoruz... ve istifa ediyoruz bu ülkedeki slogan bu olmalı Bize verilen oylar YOL "SUZ" ve elektrik olarak geri dönecek... devlet pasta gibidir... vergiyi halk verir... pastanın en güzel yerini seçilenler yer... kim gelirse yolsuzluk yapar...

  yani - kelemterli

  bir haftadır polisiyle,savcısıyla,hakimiyle gerekli düzenlemeler yapıldı, olayların bazılarına teğet geçmesi garanti altına alındı,"aha bu yoldan" devam denildi ?

  bi bitmediniz - nıetzsche

  ne güzel memleket operasyon başlamadan medyadan haber geliyor operasyon için emir çıktı diye. çok merak ediyorum oraya giden savcı bir şey bulabilecek mi acaba?

  saçmalık - tevahi

  bu kadar da saçmalık olmaz ki. daha operasyon olmadan herkesin haberi var. sonra da utanmadan biz yolsuzluk operasyonu yapacağız diyecekler. bu işte artık magazinsel boyut kazandı. bundan da bir şey cıkmaz.

  AKSARAK AKSARAK AKSARAY - user1124382

  adamlar ta Aksaray'dan özel emniyetçi getirdi hiç izin verir mi ? verse bile vermeden önce tüm suçluları uyarır.

  Savcının talebine Emniyet uymak zorundadır. - brandywine06

  Savcı onlara isterseniz gidin demiyor, gidip alacaksınız diyor. Eğer uymazlarsa, kendileri hakkında soruşturma açılmasına hazır olsunlar.